Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Oleander - kako ga spasiti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Oleander - kako ga spasiti

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Patrik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2011
Lokacija: Bolivia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Patrik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Oleander - kako ga spasiti
    Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 12:22
Pozdrav svima. Imam taj oleander u tegli već neko vrijeme. Loše je tretiran (moja greška) te su se osušili svi listovi, stabiljka je isto počela da se suši i dobiva crnastu boju kao i listovi. Uglavnom, mislim da sam ubio biljku pa ako se može spasit još pliz ako netko zna, puno mi znači ta biljka iako se nisam brinuo za nju. Ima i paučine na sebi, možda i uši...
 
Što da radim da je vratim u život?
 
Patrik
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 15:27
Ako ti se ne javi nitko pametniji, probaj porezati (sad je vrijeme) sve što ti se čini sumnjivo. Nakon toga pošpricaj nečim za uši za svaki slučaj.
Ne brini ako ga porežeš sasvim, ako je korijen zdrav niknut će iznova, samo neće odmah cvjetati.
 
U mom vrtu imaš slike, doduše u zemlji. Ali, ako ti kažem da smo ih dva puta u nekih četrdesetak godina od kad smo ih počeli saditi iz malih grančica, dva puta šišali "do daske" jer su se smrznuli.... I vidi čuda niknuli iznova opet.
Na vrh
Patrik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2011
Lokacija: Bolivia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Patrik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 16:14

Bok. Hvala na odgovoru.

čak i ako je "mrtva biljka", ono, skroz osušena itd postoji mogučnost da se spasi? Evo budem danas odrezao sve listoze osušene.  kaj ej sa stabiljkom i nju isto režem ili? Ti mogu nekak sliku uploadat pa da vidiš/vidite?

 

LP

Patrik

 

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.