Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - ukrasna vrba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


ukrasna vrba

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 21:50
bravo miha predivna je . takvu sam i ja vidjela . i zaljubila se u nju 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 22:02
Može li se tu vrbu zadržati na najviše 2m visine? Kupila sam jednu granu prije par dana i stavila u vodu da pusti korijenje. Zamišjala sam  nešto niže stablo. ovo što je Miha pokazao, malo me pokolebaloWacko nemam toliko mjesta u vrtu.
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 22:27
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Može li se tu vrbu zadržati na najviše 2m visine? Kupila sam jednu granu prije par dana i stavila u vodu da pusti korijenje. Zamišjala sam  nešto niže stablo. ovo što je Miha pokazao, malo me pokolebaloWacko nemam toliko mjesta u vrtu.


Ukoliko je želiš zadržati na nekoj određenoj visini, onda je moraš svake godine orezivati. Naime, ova moja naraste u prosjeku oko metar na godinu. Kod moje punice u susjedstvu raste jedna takva vrba. Susjed ju je zadržao na nekoj manjoj visini, jer joj svake godine skoro oreže sve grane do debla. I tako ju možeš kontrolirati. Ja sam svoju pustio neka raste koliko hoće, sreća pa imamo veeeliko dvorište.
Kada drugi put budemo išli kod njih, uslikat ću je pa ću staviti fotku.smile167
...štihača je zakon...
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 15:15
Razumijem, ponaša se kao ona vrba koju režemo za privezivanje loze. To mi je bilo važno Approve
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 16:12
Upravo takosmile55
...štihača je zakon...
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 11:50

Lijepo molim za pomoć i savjet.

Radi se o običnoj vrbi, ali nije "žalosna" tj. ne vise joj grane prema dolje nego, naprotiv, rastu u visinu. Od šiblja te vrbe bi se mogle raditi kojekave stvari tipa ogradice i sl. Zna li netko kada se grane trebaju rezati i uopće kakav je postupak da bi se od njih moglo nešto plesti.
 
Ima li kakva stranica na netu na kojoj se piše o tome?
 
Hvala unaprijed.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 11:43
Imam mladicu koju sam sama zakorijenila (spiralna vrba) još je mlada i polako formiram drvo. Admin je pisao da je eksperimentirao s njima ali nema nigdje slikica a i ono što je stavljeno više se ne vidi.

Dragi admine dali postoje još negdje te slike pa da ih ponoviš dobro bi mi došle smile78 
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 12:34
imam jednu posaditi u vrt upa ju mogu uslikati i staviti da se vidi.
 
lagano se formira kako god želi. samo šišaj i savijaj kako god hočes da izgleda :o))
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 21:55
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

imam jednu posaditi u vrt upa ju mogu uslikati i staviti da se vidi.
 
lagano se formira kako god želi. samo šišaj i savijaj kako god hočes da izgleda :o))
 
 
Pridruzujem se adminu, ova vrba je stvarno laka za uzgoj. Ja sam svoju porezala do debla, jer na mjestu gdje raste je drvece pregusto, medutim potjerala je nove grane.
Inace sam popikala grancica na nekoliko mjesta i sve su se primile. Ovoj staroj je deblo bilo u promjeru 15-ak cm.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 16:32
Admine, nema slikica vrbe ? Baš me zanima jesi li koju formirao u neki poseban oblik ?
Ja imam nekoliko šiba koje sam proljetos ubola u zemlju i lijepo su se primile i narasle. Planiram od njih nešto luckasto napraviti, možda tipa bonsaija, mini stablašice ili ne znam već što. Obzirom da jako brzo raste, super je za nas nestrplive.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 15:58
Evo jedna od mojih, vide se lijepo grane kako su već lijepo debele, tu se može svašta kreirati:



e sad me zanima, da li da ju sad presadim na stalno mjesto ili mogu i na proljeće ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 17:32
Kako na tvojoj ima puno grana, moja je jedna visoka šiba i sad nedavno sam joj polomila vrh i odmah je dobila malu čupicu. Prije možda tjrdan dva sam je presadila na njeno trajno mjesto ( nadam se, jer uvijek nešto premještam).
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 18:32
posadila sam nekoliko šiba proljetos, baš s namjerom da se malo "igram " s njima. Negdje na netu sam vidjela par kreacija od te vrbe i jako mi se dopalo, pa ću i ja pokušati nešto takvo. Ako i ne uspijem nije velika šteta.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 10:26
Malo sam švrljala po netu i pronašla kako se od vrbe mogu napraviti krasni binsaii, baš ću se okušati i u tome na proljeće. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
baja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 08:38
Imam neke dileme u vezi sa sadnjom vrba.
Da li da pronađem i iskopam sa žilicama "mlado" od žalosne vrbe ili da uzmem neku običnu vrbu pa onda da na nju nakalemim žalosnu. Da li su moguća oba postupka i koji su rezultati?
I još, da li na žalosnu vrbu mogu kalemiti žalosnu ivu (pendula) ili čak ružu pa da dobijem ružu stablašicu?
I koje vrste "mutanata" sa vrbom su moguće?
Hvala!
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 12:48
Može se vrba zasaditi sa žilama i bez njih, razlika je jedino u brzini okorjenjivanja. Naime, vrba ima izrazito jaki hormon rasta i bez obzira na vrstu sadnje (ukapanja) ona će se primiti. I zbog toga je šumarstvu smatraju "drvo - korov" jer raste skoro k'o i trava. Sve vrbe iz roda salix mogu se kalemiti jedna na drugu, ali ruža ne. Zbog toga što vrba vuče jako puno vlage što ruži ne pogoduje.  Vrbinu granu možeš i naopako zabosti u zemlju i ona će se primiti. To sam osobno isprobao (slučajno).
Na vrh
jaskomo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2013
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaskomo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 10:07
Pozdrav, neki dan sam kupio u jednom tržnom centru dvij vrbe salix arbuscula. O njima nema baš mnogo informacija na internetu, osim da narastu max od 90 - 100 cm, i da se mogu uzgajati u saksijama. U nedoumici sam šta da uradim s njima sada. Trenutno su u sobi osvijetljene sa umjetnim svjetlom od sijalice za biljke. Pitam se da li da ih presadim u baštu, ili da ih ostavim u saksiji. Žao bi mi bilo da ih oštetim. Koliko nisku temp. zimi mogu podnijeti i ljeti vrućine. Pišem iz Mostara. tj. ljetos su temp. bile i do 44C. Pozz i hvala na odgovorima.



Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 19:14
Mozes ih slobodno posaditi van. Ja sam svoju prošle godine direkt posadila u vrt. Prezimilia je vani bez ikakvih problema jedino ljeti trazi puuuno vode.
Kad stignem uslikam ju
Lika u srcu!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 19:34
Evo moje - rođendanski poklon mojih cura ih riječke ekipe lani u maju. Odmah sam je posadila vani. Ovo je slika od lanjskog ljeta, a ove godine je već polako krenula.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.