Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puničin jastuk - Echinocactus grusonii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puničin jastuk - Echinocactus grusonii

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 23:44
ovo su moji brevispinus, intermedius i grusoni koji je sad puno veći ovo je stara slika od prije dvije godine.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 23:07
Kad ja porastem... mislim puno porastem in ja ču imati... Sada imam tek takvoga:
U društvu s Matucana madisoniorum i nekom stapeliom. I kad zaista puno porastem, i grusoni če biti nekoliko veći. smile126
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 02:05
majcka, da u pravu si. Kada će tvoj grusoni zaista puno porasti biti će veliki, možda još veći nego ovaj sa slike:


slikano preko ljeta 2011.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 08:48


Dali bi zadnji lijevi mogao proći kao echinocactus grusonii albispinus
a prvi lijevo kao echinocactus grusonii intermedius ?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 17:42
Prvi ti može proči kao albispinus ali ovaj drugi ne bodlje na intermediusu su kratke puno krače nego na ovom tvom kao što možeš vidjeti na mom intermediusu i ne postaju duže s rastom stalno su tako kratke.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 18:19
Miss M, gledajući tvog intermediusa sve mi je jasno. No pošto ima vidno kraće iglice od prosječnog grusonija pokušao sam ga uvaliti u intermediuse,
ali ako ne ide, ne ide.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 07:18
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Miss M, gledajući tvog intermediusa sve mi je jasno. No pošto ima vidno kraće iglice od prosječnog grusonija pokušao sam ga uvaliti u intermediuse,
ali ako ne ide, ne ide.

Dobro jutro,
prava klasifikacija grussonia se može odrediti kada bude veličine između teniske i rukometne lopte......
Pozdrav............schumySmile
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 18:21

Ovo je sličica kaktusa sa svima poznate šetnje Bolom! Da li netko može reči koja je vrsta !!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 23:37
Evo što se dogodilo s mojim. Kako je ovo ljeto bilo dosta kiše, a svi kaktusi su vani, nisam ni zaljevalja, na kraju ljeta sam primjetila da se ništa ne zeleni niti ne raste, a ja sam pored njega posadila stapeliu Confused smile185, koja se raširila po cijelom pitaru, isisala kaktus, ušla u njega i u njemu procvala








život je more
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 23:51
Impozantni cupavci ! Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.