Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ideje za prvo uređenje dvorišta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ideje za prvo uređenje dvorišta

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ideje za prvo uređenje dvorišta
    Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 14:47
Haj svima ,imam oko pola jutra okućnice koju bi trebala urediti zasaditi cvijećem da na nešto to ogromno dvorištr liči. Usredini je kuča katnica ,na sjevernoj strani od kuče su se smjestili moji klinci -nogač pa tu baš nemogu puno,južna strana je između moje i susjedine kuće ,nije baš široka nešto i tu je ulaz u kuću sa ciglastom stazom uz koju bi posadila cvijeće,istočna strana je granica sa vrtom  ,imam namjeru napraviti granicu od cvijeća između vrta i dvorišta i zapadna strana(ispred kuće) jedna brajda i dva bora  te  terasa ispred kuće. To bi otprilike bio opis i trebam savjete kuda ,gdje i šta posaditi .
MALI CVJETIĆ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 18:56
Gogice, ako bi mogla to uslikati pa kad vidimo lakše bi svima bilo!
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 19:42
Pola jutra zemlje baš i nije malo... Imala buš vražjeg posla za to sve urediti.
Kako kaže andrea, uslikaj, pa da vidimo šta se da napraviti.
...štihača je zakon...
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 20:55
Misliš da nisam svijesna da bu to bio posao i po da uredim sve .Ako mi veliki klinci dođu doma za vikend budu slikali i stavili na komp.Muči me prednja strana gdje je u sklopu kuče betonska terasa ,brajda koja tu mora ostati .
MALI CVJETIĆ
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 20:59
Jeli brajda radi hlad? Ja u hladovinu najrađe zasadim vodeniku.
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 21:07
Da super je hlad i baš smo ju na jesen popravili i uredili tako da ima oblik trokuta ali s obzirom da je pokraj ceste(srečom nije prometna) baš ne sjedimo ispod brajde 
MALI CVJETIĆ
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 21:09
 Je posao, ali slatki posaoSmile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 21:18
Gogice, sad vidiš zbog čega bi nam ipak puno pomogle slike! Wink
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 21:21
Baš sam danas posijala vodeniku jer mi se jako sviđa  ,samo se nadam da nisam prekasno.Uz to namjeravam negdje smjestiti prkose ,kadifice,vražji jezik.Crvene gladiole moram užicati susjedu a prekrasne pink gladiole su mi se zalijepile danas za ruku. Cvatu li gladiole cijelo ljeto ili samo dok ne otcvatu?
MALI CVJETIĆ
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 22:30
Gladiole cvatu dok ne ocvatu. Ja bi ti od viših biljaka preporučila cosmos i cleome, (možda za dio granice između vrta i dvorišta), te cinije , dalije i pijetlovu krijestu. To su biljke koje obilno cvatu cijele godine.



Ako imaš dovoljno prostora možeš napraviti kombinaciju visokih i nižih biljaka... Ali opet, slika bi više pomogla...
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 08:24
Nemojte mi se smijati ali ja sam laik pa su mi nazivi cvijeća još strani .Dalije znam ali cosmos i cleome,cinije i  pijetlovu krijestu ne mogu si predočiti,
MALI CVJETIĆ
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 20:29
Zato sam i stavila sliku. Od lijeva prema desno:crvene dalije, cinije roza pa narančaste, ono roza što ide u vrh je pijetlova krijesta, pa iza "paperjasti" grm s tamno i svjetlo roza cvjetovima je cosmos, pa iza svj. roza cleome, a u pozadini još roza cactus dalije
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 08:09
Hvala sad mi je puno jasnije ,što prije stavim sliku
MALI CVJETIĆ
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 23:04
Možda bi Ti i ovako nešto negdje stalo ,možda manje ili slićno.WinkWinkWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,233 sekundi.