Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - izrasla iz komposta...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


izrasla iz komposta...

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 23:06
Oprosti SilveK mislim da sam krivo napisao Xanthosoma sagittifolium a ne sagitattumEmbarrassed svakako provjeri rod Xanthosoma
može i pretraga na http://www.aroid.org
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 21:01
Baš sam pregledavala slike alocasia, calocasia, xanthosoma sagittifolium...sve bi moglo biti, a opet...jednostavno neznamConfused najviše me zbunjuje ta baza biljke koju nemam s čim usporediti. Xanthosoma sagittifolium je dobila moja mama ove godine, pod imenom Adam, ja sam ju uvjeravala da je neka vrsta alocasie, ali ne alocasia odora, ono što većina vele da je adam, a sad sam na netu vidjela da i xanthosoma zovu isto adam....joj, što više tražim, više sam zbunjena. Možda će biti lakše ako jednom procvateLOL

Evo današnje slike, nije baš u naj stanju jer joj vani baš i nije odgovaralo i izgubila je svo lišće, sad je počela tjerati novo lišće, a kako nije direktno na prozoru malo se je izdužilaEmbarrassed



A ove godine mi izrasla još jedna malecka u tegli s smokvom, dakako, izrasla iz kompostaLOL


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 11:27
Vjerojatno Adam
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 11:28
1 000 000% adamThumbs%20Up
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 19:34
Moja biljčica počela se je slabo držati u tegli, tj polijegati, pa sam odlučila ju presaditi. Kad sam ju izvadila iz tegle, imala sam što vidjeti - ona bi se razmnožavala:



Pronašla sam u dnu tegle 3 gomolja i još je pustila korijenje kao rizome gdje su se na vrhu rizoma isto počeli formirati "gomolji" s pupom na vrhu. Stvarno mi je zanimljivo od ove vrste što listovi rastu samo na sredini, odnosno svaki novi list izraste iz najmlađeg, pokraj nikad ne rastu novi listovi ili mlade biljčice, a za pomladak formira rizome koji se formiraju u gomolje.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 19:41
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 20:53
užasno sliči i na ovu:
http://www.asiaticgreen.com/MyPhotoArchive_Aroids.htm
Alocasia robusta

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 20:56
Istina, slična je jako. Brbe, koja je to vrsta?
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 21:16
alocasia robusta...
ali ova je uzgojena... one slikane u prirodi nemaju veze sa tom...

a pogledaj i ovu sliku:

Xanthosoma violaceum Schott Engl.: purplestem taro, black malanga, blue ape, blue taro, primrose malanga. Suom.: kaakaotaaro. Sven.: purpurtannia, violettbladig kalla. Port.: batata de taxola. Span.: otó, tiquisque morado. Bot. syn.: Xanthosoma nigrum Stellf.

Ova mi je upala zbog mogućeg "jestivog" gomolja...Confused
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 22:18
I ja sam spazila da neke vrste imaju jestive gomolje, baš sam ostala bez riječi, ne bi mi to nikad palo na pamet...ali mislim da xanthosoma nije, mislim da bi bila prije alocasia ili colocasia.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 16:10
Ehhh meni se čini da je tu ponajveći problem da biljka u prirodi nema veze sa biljkom iz uzgoja...Unhappy
nažalost ima i previše sličnih šta po listu, šta po obliku, šta iz kuta gledanja/slikanja da je praktički neizvedivo točno prepoznavanje....
da osnujemo mi neku CSI udrugu pa da provjeravamo DNA biljaka?LOL
a ako baci koju mladicu dal se mogu ogrebati za jednu?Embarrassed


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 21:13
Bacila je one gomoljčiće na slici, pošalji adresu na pp, imam jedan viškaWink
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 22:00
Predivna je biljka, da li ima još koja mladica slučajno?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.