Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kada početi sa sadnjom balkonskog cvijeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kada početi sa sadnjom balkonskog cvijeća

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 20:58
ici cu u izvidnicu da vidim sta se nudi, mozda je jos i rano, al bar cu se malo odnervoziti medju cvjeticima  SmileHeart
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 21:50
Originalno poslano od člana irena irena napisao:

U Zagrebu sam.
Ja sam u blizini Bjelovara,mi svoje balkone pocnemo urđivati pocetkom svibnja
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 17:15
Početak Veljače 2008 je bilo kod mene(otok Murter)toplo i prekrasno,čista uživancija očistit vrt ,šafrani cvijetaju,tegle očišćene i sve cvijeće koje je prošlo zaklonjeno zimu zloženo uređeno van,i ja fino u Zg na nautički sajam..u tih sedam dana bilo se potrefilo jednu noć ispod nule i bura..čista katastrofa sve cvijeće se je smrzlo..POUČAK.. ne stavljajte cvijeće još van  
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 18:27
Ono što vam je vani cijelu zimu neka bude i dalje vani, sve ostalo čuvajte i dalje u kući, gdje vam se žuri, pa ja sam se smrzla dok sam stavljala sušiti robu
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 13:49
Originalno poslano od člana zagorka zagorka napisao:

ici cu u izvidnicu da vidim sta se nudi, mozda je jos i rano, al bar cu se malo odnervoziti medju cvjeticima  SmileHeart
 
Zagorka poslušaj admina što ti kaže. Ja sam prošle godine kupila zemlju u baumaxu, neku jeftinu ali me je na kraju ispala skuplja, jer sam skoro uništila sadnice tom zemljom. Ne znam koji sastav je imala ali uopće nije propuštala vodu, tako da mi je cvijeće skoro istrulo.Onda sam u cvjećarni u kvartu kupila (50 l za 35,00kuna) zemlju s kojom sam bila jako zadovoljna... a i moje cvijeće...Tongue
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 16:51
uff Confused nadam se da cu potrefiti pravu. trebam je poprilicno jer imam tri balkona za popuniti sa cvjeticima, nekako mozda da uzmem razlicita pakiranja pa na kraju izmjesam?
sori ak cu vam dosadjivati sa puno pitanja, znate nas početnike Embarrassed.
vidim da je Toni majstor za surfinije, nadam se da ce nam pisati kaj radi tam početkom svibnjaSmile; ja sam u Krapini, jest da je još puno prerano bilo kaj poduzimati glede sadnje, al eto.. skupljam informacije pa da budem spremna kad dodje vrijeme za akciju smile127
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 19:32
Zagorka,samo ti pitajWinkŠto se zemlje tiče,nebi ti sa sigurnošću mogla reći,ta je najbolja no mogu ti sigurno reći da nebi bilo dobro da različite kupiš i mješaš ih.Tek onda nebudeš znala,ako bude neki problem,u čemu je,u kojoj od te tri vrste zemlje.Meni je ok,substralova zemlje,nije preskupa i nisam nekih problema imala.Dobra mi je i od poljoposavca,ona u žutoj vreći.Nje gotovo svud ima i često je koristim.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 23:00
Slažem se sa Sashom,i ja imam dobro iskustvo sa substralovom zemljom,kao i  sa florahum supstrat,zemlja pakovana u zute ambalaze sa slikom cvijetajuci biljaka.Mislim da je ima i u Hr,jer na kesi piše da se uvozi i u bih,i Hr i Sl..itd...Ne znam kako se zove proizvodjač...Smile
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 12:51
E,da se i ja"umješam",ja ču za surfinije kupiti samo onu koja je orginal za surfinije. Za ostalo cvijeće koristim onu od Žitnjaka ili Tera.
One su mi povoljnije i zadovoljna sam s njima.
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 23:04
hello..i ja sam nova i sve me zanima..nadam se da necu biti dosadna..
bila sam danas u baumaxu i nisam mogla ne kupiti preko nekoliko vrsta cvijeca..izmedu ostalog kupila sam i pelargonije..sad vidim da je jos rano da ih stavljam van..dakle,ne smijem ih jos stavljati na balkon?a sto ako mi pocnu naglo rasti u kuci na toplom?kad ih smijem iznijeti van jer nemam bas puno mjesta u kuci?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 23:09
Trantinchica najbolje je pričekati kad nebude mrazeva jer ih uništi, požurila si se barem mjesec dana. Zapravo odakle si, pa da znamo što ti savjetovati?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 12:06
Već imaju ,u baumaxu,pelargonija!!! Slažem se sa Tijom,poprilično rano je,osim ako nisi sa juga.U stanu im bude prevruće no imate vi hodnikeWink
Toliko mjesta će se naći u hodniku za nekolko tegli(vjerujem da to nisu velike tegle nego one malecke).Stavi neku policu,stalak,klupicu...u hodnik i tu ih smjesti do proljeća.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 17:07
evo i mene, savjetujem vam Substralovu zemlju za cvijetnice, stvarno je zakon! Daje početnu energiju, rahla je...jednom rječju odlična. Inače nemam iskustva sa sijanjem već kupim mlade sadnice koje su već tretirane po Centrima, tako da nemam (barem ne dosad) problema sa nametnicima.. Inače sadim tamo u 4/5 mj.
Cure dajte balkonskome cvijeću najbolje-vjerujte vratit će vam višestruko!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 23:06
iz zagreba sam..ah,steta :-( nisam znala da sam uranila..doslo malo lijepog vremena i nisam mogla odoljeti a ni nemam toliko iskustva da bi znala da jos nije vrijeme za to..
shasha..nemoj se naljutiti ali malo sam se nasmijala tvom postu,buduci da stvarno nemam mjesta u hodniku ;-) skroz je mali,cak nema ni prozore,samo vrata i ne stane nam ni ormaric za cipele..tek sam se preselila u taj stan,tako da je tak kak je trenutno,no nema veze,naci cu ja mjesta..stavila sam ih ispred balkonskih vrata,valjda ne bum tolko izlazila van na balkon dok ne dode ljepse vrijeme pa ih necu morati ni otvarati toliko..
a kupila sam i zemlju nekakvu,zaboravila sam kakvu al bila je najjeftinija..javim kad pogledam koja je..na jednoj je pisalo da je zemlja za balkonsko cvijece a druga obicna..
i da,u baumaxu vec ima svega..nisam mogla odoljeti..ko kad pustis dijete u trgovinu s igrackama..sve bi htjela :-) toliko prekrasnih lukovica..ih..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 23:19
sve i svi mi znamo kako je to kad uđeš u vrtni centar ili u bilo kakvu cvječarnu svi se mi ponašamo kao mala dječica u trgovini slatkiša.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 00:07
Sve ok,TratinčiceWink,ma kaj ja znam kak se u stanu uzgaja cvijeće.Ja pretpostavila,stan-zgrada-hodniciLOL
A ništ onda,stavi ih negdje di ima svjetla,zaljevaj ih,ako počnu prebrzo rasti(od topline će brzo rasti i mladi izdanci budu blijedi)odreži im vrh.tako ćeš nakratko zaustaviti rast a kad opet krene više će rasti u širinu pa ćeš ujedno i imati,osim jedne duge grane,lijepi grmićTongue
Na vrh
daaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 14:20
jeli sad vrijeme za saditi balkonsko cvijeće ili da još malo pričekam, okolica zgb-a?
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 22:16
Polako se kreče u sadnju, mada još treba nekih desetak dana da se temperature stabiliziraju! Govorim naravno za ljetnice i balkonsko cvijeće....
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 20:18
ja sam moje muškatlive posadila i stavila na balkone
 
mislim da nije dobro ni kada je jako sunce,da ih opeče
 
a sada se lakše prilagođavaju suncu i toplini
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.