Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 454647
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 15:33
Otok,  Ornithogalum dubium ti je bio vani preko zime?

Primorka, i ja sam bila nestrpljiva s ostićimaa, valjda im je zato duže trebalo LOL

Retriver Sara, hvala na pratnji i podrški, a evo i malo fotodokumentacije Smile

Evo moje campanulice, dok sam ju kupila bila je tak isušena i povehnuta da je bila duplo manja, strahota je to kaj im rade u trgovačkim centrimaUnhappy, ali evo, oporavila seSmile



a jučer sam kupila i ovaj mali sukulentić, baš mi je cakaniTongue



i naravno, moram se još malo hvaliti kak mi lijepo cvate ornithogalum dubium Big%20smile







Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 18:36
Bravo Silvek, prekrasna campanula, svojom cvatnjom iskazuje ti svoju zahvalnost što si je spasila.
OD je zaista raskošan u svojoj ljepoti, a skromni sukulent neobičan i prelijep.
Lijepi pozdrav                           
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 18:42
Da li se to campanula zbunila pa procvjetala ili je to normalno, moja je vani, kad će ona cvjetati..., ej slobodno se hvali s ovim ornito... tako lijepi cvijet odavno nisam vidjela... Clap
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 19:27
Ma da, ornitogalum mi je bio vani preko zime, nemam ti ja mačje sobe LOL.
E sad, listove je izbacio, a da li će cvjetati, vidjet ćemo
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 20:54
Pa i trebaš se hvaliti jer stvarno imaš s čim.
I ornithogalum i campanula su prekrasni.
 
A ja ću se pohvaliti da mi je niknuo tvoj grčki oleander smile78
(a ostićima sam čak i pjevati počela ne bi li provirili)
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 17:14
Hvala Retriver Sara! smile78
Lantana, takve u punom cvatu su u trgovinama, a da su sigurno dobile neki doping da tak izgledaju, to sigurno, samo neznam nikaj o toj "tehnologiji" kojoj tak forsiraju biljčice. Poslije ju mislim posaditi van, pa kaj budeSmile

Otok, blago tebi što kod tebe ne smrzava tak kao kod mene, moja bu ipak morala zimi u mačju sobu, mislim da ne podnosi debele minuseLOL

Primorka, znači počelo je Smile Samo prati grčke oleandre da ih ne bi napali štitasti moljci - moje su prošle godine napali nutra na prozorskim daskama, ali i ove godine imam male, pa nisu...tko će znatiTongue

Inače, zabrinuta sam za gomolje dalija na tavanu, nisam očekivala ovako hladnu zimu, primjetila sam da su neki već promrzli, a najavljuju za nedjelju -16...grrr, sad sam pokrila kutije na tavanu u kojima su gomolji, ali dal bu to kaj značilo...Unhappy U proljeće bu zbrajanje štete i nabavka novih, sve mi se čini...
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 17:54
Prekrasno Silvek, i u mom dvorištu puno toga podsjeća na tvoju ljubaznost.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 19:36
U vezi tih gomolja,predlažem ti 2 solucije,možda pomogne.
1.Nabavi stiropor(ak nemaš ima ga svud za par kn.kupiti)i jutenu vreću(poljoapoteke)
Na dno stavi stiropor,kutiju sa gomoljima i okolo kutije stiropor.To bi trebalo pomoći.
2.donesi k meni,u garažu mi stanu a ja grijem garažu pa se nebudu smrzli.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 23:05
Triša, ma drago mi je kaj sam uspjela raširiti sjeme čak i do Rijeke Big%20smile Smile

Hvala Shasha na savjetu, probala bum s stiroporom. Smile A čuj, za ovu drugu soluciju, jel to tako dobronamjerna ponuda ili imaš neke grešne misli za moje gomolje dalija, recimo da završe u tvom vrtu ak prežive??? LOL LOL LOL
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 05:44
Da nisi takva kakva jesi,možda bi bilo grešnih misli no kako kako si ti ipak Silvek,jedna i jedina,to nebu potrebno..ionak si mu najesen "uvalila" hrpu gomolja,pa kud bi jošLOL
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 12:57
Eto vidiš Silvek, ti si kupila campanulu a ja prije neka dva tjedna na placu gledala i gledala i gledala i nisam je na kraju uzela. Bilo me strah da nije možda ipak prerano i da mi ne "ode" prije nego je posadim vani.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 20:53
ja bih se okladio da nešto takvo imam posađeno vani i prošle zime je nisam vadio iz vrta a na proljeće je super cvjetalo.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 14:30
Silvek kad budeš imala vremena daj molim te poslikaj pitaju da mogu usporediti sa svojom. Malo me buni to što su brzo izniknule 7-8 sjemenki ali sad gdje su tu su,imam osijećaj da ne miču Confused .Ili one tako sporo rastu?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2010 u 10:31
Silvek gdje si???
 
Daj se oglasi...
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 22:00
Kakva je situacija u mačjoj sobi, na tavanu, na balkonima?
Kaj se radi?
Lijepi pozdravSmileSmileSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 454647
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.