Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cijepljenje kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cijepljenje kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 07:43
Istina Zmaj,ni ja ih previše ne volim,izgledaju umjetno,ali su intresantni za vidjeti
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 22:55
1. Espostoa Cristat
2. Hageocereus Versicolor
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 22:57
1.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 22:58
2.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 22:59
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 23:00
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 14:52
kad ih ovako vidim počinju mi se sve više i više sviđati
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 16:04
Moze pitanje za kaktusare? Danas svratila do kalie po neke sitnice, i gledam tamo izlozena hrpa kaktusica. Bili bi i lijepi da nisu skoro svi nacijepljeni na neku osnovu, ali tako da to izgleda grozno nakaradno. Kao da su spajali prednji kraj bmw-a i zadnji stojadina, eto tako otprilike. E sad gledajuci vase kaktusice vidim da su normalni i nis im ne fali, zasto se pobogu onda to forsira? Cemu tako drasticno nagrdjivati biljke?
velika gorica
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 16:23
zbog brzeg rasta...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 19:47
Kao da su spajali prednji kraj bmw-a i zadnji stojadina  smile156.
Pojedini kaktusi se cijepe na podlogu iz razloga što kao takvi ne mogu rasti sami, ne mogu opstati u tim bojama ili oblicim, bez podloge bi bili "obični" Preko podloge se hrane. Malo jest to sve umjetno, ali eto tako je, šta ćeš , komercijala.
Neki bojaju bodlje kaktusima u crveno, neki eševerije u crno, a neki orhideje u plavo !! Ima nas svakakvih, pa ko voli nek izvoli.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 23:00
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Kao da su spajali prednji kraj bmw-a i zadnji stojadina  [IMG]smileys/emot39.gif" align="absmiddle" alt="smile156" />.Pojedini kaktusi se cijepe na podlogu iz razloga što kao takvi ne mogu rasti sami, ne mogu opstati u tim bojama ili oblicim, bez podloge bi bili "obični" Preko podloge se hrane. Malo jest to sve umjetno, ali eto tako je, šta ćeš , komercijala.Neki bojaju bodlje kaktusima u crveno, neki eševerije u crno, a neki orhideje u plavo !! Ima nas svakakvih, pa ko voli nek izvoli.





a kuzim, i ovo za brzi rast isto, ali zasto onda nacijepiti pobogu tak da je visina nacijepljenog dijela 1:1 sa bazom bio je neki, dolje obicni kaktusic, gore neka cristata forma (sori ne poznam kaktuse bas), izgleda ko kupus na stapu sa bodljama. ono, ak hoces vec bolji korijen, onda pokusas cijepiti cim nize valjda? gornji dio valjda moze normalno fotosintezu vrsiti...
taj kad gornji dio naraste nema sanse da se ne raspadne hahah.
al dobro, svakom njegovo, ko sto kazes.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 23:19
Wolsbane, jel ovako nešto kao ovo kod mene ? E to sam ja dobila na poklon, a ja ih kupila ne bih, dakle to je ono što ja kažem: komercijala. Al šta ćeš, sad ih imam i čak se dobro drže i napreduju. Do kad će tako, ne znam.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 23:30
eee nesto slicno. bio je isti ovakav narancasti gore, taj mi je cak donekle i fora, ali ovaj drugi s desna je imao bazu okruglu i bodljikavu,a vrsni dio je bio zelen.
bilo je i jos nekih gdje su nacijepljeni dijelovi cak visili nekako na koso,neravnomjerno se primili valjda. ugl show :D
velika gorica
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 21:18
Cijepe se one biljke koje su teško uzgojive na vlastitom korijenu npr. mammillaria luethy, uebelmania pectinifera ili one koje sporo rastu aztekium ritteri, pelcyphora aseliformis. Nakon što dosegnu određenu veličinu većina se skida s podloge i zakorijenjuje.   Recimo aztekium riteri bi trebao bar 15 godina da dosegne veličinu od 2,5- 3cm na vlastitom korijenu. Baš nije zgodno da svoj kaktus moraš godinama gledati povećalom ako ti uopće preživi.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2015 u 12:12

Bešlićevi cijepljeni kaktusi:  Copiapoa humilis v. tenuissima,   Sulcorebutia rauschii v. violacidermis,  Aztekium ritteri .

Sva tri su imali po jednu glavu prilikom kupnje.  Mislim da se ne isplati dati previše novaca za velike razgranate kaktuse. I mali će narasti:
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.