Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Calycanthus floridus - Ananas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Calycanthus floridus - Ananas

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
faster_stronger View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje faster_stronger Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 20:16
Jel se može ta biljka kod kuće uzgajat?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 10:14
Originalno poslano od člana faster_stronger faster_stronger napisao:

Jel se može ta biljka kod kuće uzgajat?
 
to je klasican vanjski grm...dakle nije za u kuci...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 11:14
 Mladica je predivna, samo sam u velikom problemu, nadam se da će mi netko pomoći savjetom! Baš to jutro kad sam ga krenula smjestiti u zemlju, imala sam šta vidjeti! Vani pada snijeg i ne prestaje... Jako se bojim da ne ostanem bez njega sad kad ga napokon imam... još uvijek nisam sigurna gdje da ga posadim... 
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 07:23
nemoj u snijeg....stavi u loncanicu pa na neko hladnije mjesto....iako, je to zasebna biljka sa formiranim korjenom, hmmm ...ne bi joj smjelo nista biti...
mozda imas neko hladno stepeniste....
'ajde nek netko jos pomogne vili....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 18:09
Monna, vidim da isto razmišljamo o ovom slučaju... Smile
Zasad sam ga posadila u veliku teglu i ostavila u negrijanom hodniku...
Čudno da se baš nitko ne oglašava na ovoj temi!
Nadam se ipak da će se netko sa iskustvom javiti!
Tebi šaljem još jednu veliku pusu, hvala na svemu!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 23:28
Divan je
Rijeka

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 15:47
Originalno poslano od člana vila2 vila2 napisao:

Monna, vidim da isto razmišljamo o ovom slučaju... [IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" /> Zasad sam ga posadila u veliku teglu i ostavila u negrijanom hodniku... Čudno da se baš nitko ne oglašava na ovoj temi!Nadam se ipak da će se netko sa iskustvom javiti!Tebi šaljem još jednu veliku pusu, hvala na svemu!



ja već godinama imam calycanthus.
odgojila sam ga kao stabalce i održavam mu stalno istu visinu-negdje oko 1,5 m.inače on vrlo brzo raste kada se dobro ukorjeni-i u dužinu i u širinu.cijelo ljeto ga pomalo orezujem i uklanjam mlade grane koje stalno rastu. unatoč tome on cijelo ljeto neumorno cvjeta.
u podnožju ima jako puno mladica ali se jako teško vade i odvajaju od matičnog stabla.
miris mu je prekrasan,pogotovo kada puhne lagani vjetar i raznese ga po cijelom vrtu.
u selu gdje sam se rodila zovu ga jagodnjak.
zanimljivo je da mu miriše i grančica kada se prelomi.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 08:34



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 07:43
Drvce je preljepo,Clap

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 08:32
Je, prelijepo je smile71
Na vrh
Nadicab View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nadicab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 21:32
ja sam ovo proljeće uspjela rasaditi 4 sadnice

Editiran je dio poruke kojemu ovdje nije mjesto. Poruke koje pripadaju temi Oglasi moći ćeš koristiti kad provedeš jedno aktivno vrijeme na forumu i prikupiš određen broj bodova tj. poruka, isto tako i uslugu privatnih poruka. Pročitaj Pravila foruma. 
Upoznaj se s temama foruma, pa ćeš pronaći i temu s receptima. Drugdje receptima nije mjesto.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.