Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prije sadnje cvijeća u cvjetnjake
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prije sadnje cvijeća u cvjetnjake

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Prije sadnje cvijeća u cvjetnjake
    Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:11
Polako su krenili radoviu u vrtu i kuci i koliko vidim svi nestrpljivo ocekujemo kada cemo poceti saditi i ljetnice u vrt i na balkone!!!
 
Pa jedan maleni savjet prije nego posadite biljke u cvijetnjake.
 
 
Posto je sve vise bolesti i bakterija koje unistavaju naše predivno cvijeće ... najbolje je prije sadnje dobro dezinficirati nase stare cvjetnjake.
 
Prije svega važno je napomeniti da samo topla voda nije dovoljna da ubije bakterije koje se eventualno nalaze na stjenkama cvijetnjaka...
 
Pa je potrebno koristiti malo kemiskih sredstava!
Uzmemo koriti oli neku vecu posudu u kojoj cemo moci sa lakocom oprati cvijetnjake...
 
u posudu usipamo vodu i neko dezinfekcisko sredstvo... (varikina, cekina, domestos i sl.) dobro razmuitimo i krenemo u pranje....
 
nakon toga ostavimo da se cvijetnjaci malo prosuse....
 
i na kraju operemo sa cistom vodom da se skine kemikalija sa cvijetnjaka...
 
i cvjetnjaci su spremni za novu sezonu!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:16
admin jel ti to misliš na posude za cvijeće. mene uvijek strah da tih sredstava ne ostane na stijenkama posude.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:21
da, na cvijetnjake na balkone i sl ....
 
bez brige samo se dobro opere i ostavi malo dan dva...
 
Ukoliko je cvijece bilo ok ovih godina i nije bilo nekakvih bolesti i ne mora se... ali najbolje je sve ljepo ocistiti...
 
JA cvijece ono osjetljivo sadim u nove posude a ovo manje osjetljive biljke sve u stare loncice koji su dezinficirani!!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:30
ja sam tek prvu godinu na svom terenu pa sve nove kupujem, al ih svejedno operem par puta čistom vodom, al mami ću predložit da to napravi svojima, mada ona većinu sadi direkt u vrt.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:33
Ako je novo nije potrebo... malo vode i to je to.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 16:33
Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

admin jel ti to misliš na posude za cvijeće. mene uvijek strah da tih sredstava ne ostane na stijenkama posude.



e pa bas sam se i ja pitala na sta se to odnosi
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 21:29
Ja sam čitala da je dovoljno u vodu staviti ocat i time oprati posude. Domestos nekako izbjegavam i za po doma.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 21:40
 
 
Neznam koliko je ocat jak protiv raznih bakterija... ukoliko nije bilo znacajnih problema niti vecih oboljevanja cvijeća godinu dana ranije, vjerovatno je dovoljno i to ali ako bude ozbiljnijih bakteriskih ili gljivicnih oboljenja mozda je bolja malo jaca zastita
Ja svoje redovit operem sa varikinom, sigurno je sigurno...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 13:27
znam da je dosta toga već posađeno po teglama i baš me zanima kako ste vi svoje tegle dezinficirali, naime ovo me potaklo da vas pitam, moja sestra i ja jučer se malo zakačile oko toga, ona neda nikakve varikine, domestose i tome sl. kod sebe doma, već sve pere octom, tako i te tegle...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.