Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vrt ispod folije i stakla
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrijeme je na našoj strani
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrijeme je na našoj strani

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
barbaljubo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barbaljubo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vrijeme je na našoj strani
    Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 08:36
smile160...četvrtog dana mjeseca travnja u godini, čovjek ratar, ribar,
maslinar, pa i stočar, jednom rječju ljudi koji žive u simbiozi sa prirodom vole planirati svoje aktivnosti u vremenu koje dolazi.
iskustvo sticano stoljećima iznjedrilo je poslovicu"kvatro aprilanti--kvaranto duranti", slobodno, pučki prevedeno, kazuje da vrijeme kakovo je bilo prva četri dana travnja, prevladavat će idućih četrdeset dana.
I, ako nam je vjerovati iskustvu, čeka nas veoma nestabilno vrijeme, moglo bi se reći i veoma nepovoljno za vrt i vrtlare.
Naizmjenjivat će se bolesna južina i škura bura, kiša i oblačno će prevladavat sve do prve trećine svibnja, a u vrtu je tada , poglavito na otvorenom dosta
neugodno.........
No, eto prilike za nas da solidarnošću i druželjubivošću preduhitrimo moguće neprijatnosti
Mislim da bi bilo veoma korisno da iz svog iskustva ili pak iskustva naših
roditelja pomognemo jedni drugima na način da par dana unaprijed najavimo za šta je vrijeme:
Npr. sada je vrijeme za sijanje mrkve, peršina, kupusa slava, salate puterice, poriluka--
--pikira se pomidore, paprike, balancane,
--sade se u čašice- krastavci, tikvice,
--obrezuju se agrumi,
itd.,itd.,...
Ne bi bilo dobro potrošiti se za jedno pisanje, jer vrijeme je zaista  na našoj strani, pogotovo ako smo povezani--tada i eventualno nevrijeme
možemo pretvoriti u idealno vrijeme.
Mislim da nam treba jedna ovakova rubrika - svaštara, za svakoga ponešto.
Imate lijep pozdrav; zdravi i veseli bili.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 11:04
Hvala na savjetima! Dobro nam došao! smile73
Na vrh
barbaljubo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barbaljubo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 11:23
Ah, savjeti, savjeti,.Daj SilveK, reci mi kako uzgojiti to crveno cvijeće u Tvome
prekrasnom buketu. Miris mu je čaroban...
         pozdrav veliki--zdrava i vesela bila !
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 08:16
Barba,dobro nam došaoHug.
Što se vremena sadnje tiče nešto baš i ne znam o tome.sadim kad imam vremena i kada je vrijeme lijepoBig%20smile
No,da bi dobro došao neki savjet iz iskustva,to svakako.Zato se nadam  još pokojem tvom savjetu,a i od ostalih forumaša,naravnoWink
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 08:56
barbaljubo dobro došao
kod mene je danas lijepo sunčano (središnja Hrvatska)
i ja ću to iskoristiti za sijanje u vrtu..
važno da su jutarnje temperature iznad 5+ jer kod nas znaju jutra još biti dosta hladna u ovo doba
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 08:58
ups,krivo sam pročitala datum,ma ne zamjerite mi
Na vrh
vukma View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vukma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 20:03

udjite malo na ovu temu i pogledaj te moje slike mog plastenika i objasnjenje kako da napravite plastenik

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5811
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:50
Nije nešto uredu. Ne  može se otvoriti.....Unhappy
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vukma View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vukma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:53
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5811

probaj sad kopiraj link javi ako nemoze ;)

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5811
Na vrh
vukma View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vukma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:55
sad moze ;)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.