Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plameni ljiljan - Gloriosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plameni ljiljan - Gloriosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 15:53
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Moram podijeliti moje veselje. Otvorio se i drugi cvijetić na mojoj gloriosi. Sada bi trebale biti aktivne pčelice i bumbari pa da se napravi i sjeme.....





Milice, koliko visoko ti je narasla tvoja ljepotica ??  Vidim da si i ti napravila sama držač !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 09:37

Moja glorioza definitivno zna sva svoja imena ! Ljiljan slave, nebeski ljiljan ........ stremi  za nebeskim visinama !  Još desetak cm i prerast će me ! Ako sada baci cvjetni pup, gledat ćemo se oko u oko, a ako još odlući rasti, za vidjeti cvjet -  trebat će mi ljestve !

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 20:57
gomolj ostaviti preko zime u zemlji- tegli, ili van s njim?  hl
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 21:12
 Free,smile68Nisam do sada vidjela pitanje pa molim za oprost ( bolnica, operacija u to vrijeme ).Od moje gloriose je jako malo ostalo. Zapravo sam mislila da nema ništa pa je dugo lonac u kojem je rasla ostao u podrumu. Malo sam raskopala zemlju ali sam kopala na krivom mjestu pa nisam ništa našla i tako sam sve ostavila. Kako su dani bivali ljepši i u podrumu više svjetla počelo je iz toga lonca nešto izvirivati i onda sam shvatila da je to gloriosa. Počela sam više zalijevati i prihranjivati i sada raste vani ali jako slabo. Visoka je oko 30 cm, polijevam, prihranjujem ali to je sve samo da živi. Ne treba ni onaj dugački plastični kolac na koji je bila privezana prošle godine.....Taj plastični kolac je zapravo šuplji plastični kolac za paradajz pa sam ga koristila za penjanje gloriose......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 21:31
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

gomolj ostaviti preko zime u zemlji- tegli?  hl

Molila bi odgovor!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 07:10
Ja u jesen prestanem sa zalivanjem, kada se osuši nadzemni deo uklonim izdanke, a gomolje ostavljam u saksiji u zemlji do proleća, zemlju ne zalivam. U proleće istresem zemlju iz saksije, pokupim gomolje i posadim ih u novu zemlju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 07:21
Hvala voki!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 07:35
I saksija je zimi u prostoriji gde ne smrzava.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.