Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Columnea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Columnea

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
suzana29 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzana29 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Columnea
    Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 19:42





pa ljudi moji dragi ne mogu vjerovati da baš nitko nezna udijeliti koji savjet za columneu


na hrvatskim stranicama nisam našla apsolutno ništa a vani mi ništa ne znači kad neznam prevesti



pomagajte

     smile226
žuna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 21:25

Evo nekoliko podataka koje sam pronašla na netu. Biljka treba držati biljku na sjenovitom mjestu. U području s toplom klimom biljka može na zaklonjenom mjestu biti cijele godine vani. Od proljeća do kasne jeseni umjereno zalijevati, a tijekom zimskih mjeseci preporuča se smanjiti zalijevanje.

Na vrh
suzana29 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzana29 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 07:01



  DOBRO JUTREKO I PUNO TI HVALA LANA 
  TA BILJČICA MI SE SVIDJELA NA SLICI I NISAM PRETPOSTAVILA DA BI IMALA PROBLEMA (OVAKVIH) SA PODACIMA

SMJESTILA SAM JE U STEPENIŠTE GDJE IMA DOSTA SVJETLOSTI  A NIJE DIREKTNOsmile141MORAM SE JAVIT NA FORUM ZA ORHIDEJE  KOJE SE NISAM NI USUDILA POMISLIT KUPIT DOK NISAM ČITALA NA FORUMU DOK SE JEDNA HVALI NOVIM LISTOM DRUGA MI PROPADA
žuna
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 07:51
suzana, molim te piši malim slovima, a ne verzalom, pročitaj internet bon ton, po njemu ispada da vičešWink,
što se tiče columneje moja ju seka ima nekoliko godina i sasvim joj lijepo napreduje i cvjeta
 
 
neznam što je s tvojom orhidejicom ali ako ti list žuti onda je to obično znak prevelikog zalijevanja, svakako provjeri stanje korijena
 
 
btw ovu temu o columnei bi trebalo premjestiti, ne spada pod orhideje
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 13:07

Suzana, evo i ja sam pronasla nesto o biljci koju si kupila. Nikada je nisam imala, ali ovi podaci ti mozda pomognu pri uzgoju.

Columnea
je rod koji obuhvata oko 200 poznatih vrsta. Pripada porodici Gesneriaceae.
Potice iz Juzne Amerike. Epifitska je biljka. U prirodi raste na trulim deblima drveca.
Cveta tokom proleca, cvetovima zute, narandzaste i crvene boje. Ovu biljku zovu jos i ‘Delfin biljka’, jer cvetovi podsecaju na jato delfina.
Da bi procvetala neophodan je period zimskog mirovanja (na T oko 13*C).

Trazi svetlo mesto, leti zasticeno od direktnih suncevih zraka i visoku vlaznost vazduha, narocito u vreme povisenih letnjih temperatura.
Tokom vegetacije odrzavati umerenu vlaznost supstrata i prihranjivati tecnim djubrivom svake dve nedelje, a tokom perioda mirovanja zalivanje totalno redukovati.
 
Ne podnosi promaju.
Presadjuje se svake druge godine.

Posle cvetanja orezuje se na polovinu visine biljke kako bi se podstakao grmolik rast i izgled i buduca cvatnja.
Razmnozava se reznicama
. Reznice se upiknu u peskovit vlazan supstrat i pokriju prozirnim najlonom dok se ne zakorene. Optimalna temparatura zakorenjivanja 21*C.

Ovoj biljci trebalo bi pronaci pravo mesto na forumu. Moj predlog je da ide u 'Sobne cvjetajuce biljke' ili eventualno pod ‘Loncanice’ ako leto moze provoditi vani, ili, kao sto je Lana pisala, u podrucjima sa toplom klimom i citavu godinu.

Suzana, ako imas fotic, mogla bi nas pocastiti slikicom, pogotovo ako je u cvatu.

poz.


Aglaja
Na vrh
suzana29 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzana29 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 13:24


hvala na pomoći moja biljćica još ne cvate ali kad procvate trebala bi biti narančaste boje
fotić imam ali moram naučiti kako staviti slike pa ću poslikati imam par ljubićica  i tako malo cvijeća a columnea mi je bila na slici toliko slatka i simpatična da nisam mogla odolit a da je ne kupim



nadam se da bi uskoro mogao koji pupoljak

a svakako se slažem da bi trebalo o njoj pisati jer kako sam ja imala problema da saznam tako imaju i drugi

ja pretpostavila da ću na forumu bez problema nešto naći o njoj a ono promašaj  ali eto ipak ima znalaca   smile141
žuna
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.