Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zaštita voćaka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zaštita voćaka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 17:58
Plan zaštite bilja ekološki dozvoljenim sredstvima :


http://www.proeco.hr/images/stories/proizvodi-2012/planovi-tretiranja.pdf
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marino15 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marino15 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 20:11
pozdrav.trebao bi pobjelit s vapnom moje voćke stare 3 godine?smije se uopce bijelit tak mlade vocke?

ovo su sastojci

  • 5 kg gašenog ili hidratiziranog vapna
  • 0,5 kg močivog sumpora
  • 0,5 kg kuhinjske soli
  • Voda

sad me zanima sta je to moceni sumpor imam doma sumpor,ali moceni sta je to sta ga trebam stavit u vodu?

i dali mogu smanjit sastojke na pola jer imam malo voćaka?


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:42
močivi znaći da se otapa u vodi
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 22:51
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

dada28:
... Želim samo zaštiti voćke protiv bolesti, po mogućnosti nekim univerzalnim sredstvom...
Viridarivm:
Ima samo jedno univerzalno sredstvo.Zove se Herkules.Odlično djeluje.

pr1nc0:
Nisam prskao, a u slučaju da se uši pojave zaštiti ću s koprivom.
Viridarivm:
...da napraviš vudu lutku lisne uši i spališ je...


Imaš vrlo specifičan način davanja savjeta!
 
da,tako izgleda kad se vadi iz konteksta....mislim da dajem sasvim pristojne savjete,a dao sma ih i ovdje.ove moje riječi izvađene iz konteksta daju dojam da je to moj savjet, a uz njih sam napisao uvijek svoj savjet a ovo dodao ironično jer obični savjeti nekad i ne budu prihvaćeni...
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 10:46
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Žute ploče služe za detekciju nametnika.Njihova loša strana je ta da polijepe i štetne ali u još većoj mjeri i korisne kukce.Npr.ako imate smokvu mogu plodovi ostati neoplođeni, jer se osice oprašivači smokava,polijepe na ploče.Jednako tako i na desetke korisnih vrsta malih pčela isto tako izgube glavu na tim pločama.
 Žute ploče su vizualni atraktanti premazani nesušivim ljepilom na koje lisne uši privučene bojom dolijeću i ostaju zalijepljene. Na ovaj način, ne samo da se određuje njihova prisutnost, nego se ovakvim pristupom bitno može smanjiti napad na kulturne biljke.
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 18:19
Imam sjemenjak braskve, mislim da je vindogradarska, i ove godine mi je dosta smolala. Susjed kaže da je kod nekih sorata smolanje uobičajena pojava, ali bih želio biti siguran da joj možda nije kucnuo zadnji čas...
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 09:46
Smolanje je uobičajena pojava kod bolesnih biljaka,monilija,napad crva itd.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 08:57
Vrijeme je da se voćke poprskaju sa Cuprablau ili nekim sličnim bakrenim preparatom protiv gljive i bakterija koje prezimljavaju na voćki i u kori. Nadam se da ipak nije jeseni kraj i da ću stići to napraviti.

Isto tako je potrebno provesti prskanje lista jabuka i krušaka za defolijaciju kako bi se smanjenjila potencijalna zaraza fuzikladijom na proljeće, bolje utjecanje na cvatnju u proljeće, te sprečavanje listanja jabuka do kasno u jesen i zimu odnosno moguće štete od ranog snijega te loša pripremljenost za zimsko mirovanje.

Ako bude mogućnosti krajem studenog početkom prosinca trebalo bude voćke pošpricati vapnenom otopinom protiv pucanja kore i protiv lišaja.

Recept za vapno je već stavljen tu na stranici, to je provjeren recept doktora Krpine. Da se ne mučimo sa bijeljenjem sa čekom, predugo traje a hladno je, napravi se rijeđa otopina i poprska se prskalicom.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 10:39
Prošlo proljeće sam dobila informaciju da narcise odbijajau voluharice. Oko mladih voćaka sam ih posadila. Voćnjak je bio pun rupa, ali voćke su ostale netaknute. Do kad bude djelovalo ne znam, A da voćnjak u proljeće prekrasno izgleda to je istina.

Sada sam opet dobila informaciju da za zimsku zaštitu voćaka od zečeva treba posaditi grobno cvijeće. Dakle, špine, krizanteme i slično što ima isti miris jer njihov miris odbija zečeve. Napraviti ću i to, pa budemo vidli, ako je voćnjak prekrasan u proljeće nek bude i u jesen.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 19:48
GT, to za narcise i voluharice izgleda da je tocno, jer od lukovica su jedino narcise ostale netaknute. Ovu jesen su mi voluharice pojele cak i neke pakujce i anemone.
Svakak, na proljece bude vocnjak lepo izgledal, a ako posadis jos i krizanteme, uljepsala ga budes i za jesen.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 12:23
smola se javlja i kod pucanja kore
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 12:24
Molim savjet, greškom sam u vapno umjesto sumpora stavila thiovit (fungicid za pepelnicu) i time premazala koru voćki, brine me najviše omjer cca 0,5 kg u 5 lit vapna. Da li će se što dogoditi voćkama zbog ipak jače koncentracije. Hvala na odgovoru, pozdrav.
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 14:48
Originalno poslano od člana emka emka napisao:

Molim savjet, greškom sam u vapno umjesto sumpora stavila thiovit (fungicid za pepelnicu) i time premazala koru voćki, brine me najviše omjer cca 0,5 kg u 5 lit vapna. Da li će se što dogoditi voćkama zbog ipak jače koncentracije. Hvala na odgovoru, pozdrav.

thiovitu ti je isto baza sumpor tako da nisi ništa smile42. jedino što te to prskanje malo više koštalo jer je thiovit skuplji od sumpora.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.