Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krtice, voluharice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krtice, voluharice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2017 u 17:48
Pa kažem vam da se poklonite prirodi. Ako se sjećate koje godine sam stavljala slike krtica, kad je to bilo? Prije 6 godina(moram provjeriti) i tek se sad vratile. 3 rupe su bile dovoljne da ih potjeram.
Meni je drago za povratak, jer su mi se namnožili mravi u gredicama i na korjenju radića je bila masa mravljih jaja.

Pa zar nije uspjeh poslat ih susjedu na 6 god.
Te u cvjetnjaku moraju nekom linijom doći do njega, a ako je ikako moguće baš ta linija kretanja se prekida.
Nađite bolji način, jer ja drugog ne vidim. Ako je teško 3 rupe iskopati na pola metra (ali svrdlom isključivo treba 5 min.) Onda skačite po rupama, bjesomučno kopajte kanale po travnjaku, punite ih vodom i naftom. Ove trikove vidim od susjeda.

A meni su došle jer me susjeda poslušala "da mlati lopatom po hrpici", tako je to bjesomučno radila da je krtica došla meni u izbjeglištvo. Meni je to sve smješno, sad gledam hrpice i snijeg, uopće mi ne smeta.
Znale su doći ispod pješčanih staza između uzdignutih gredica. Malo skačem po njoj i ode.

Da voluharice koriste kanale kad krtica ode, ali nešto sumnjam da zajedno žive u suživotu i da su prijatelji.

Kod mene krtice bilo nije godinama, voluharice su svo korjenje i aronija i svega pregrizle. Kod susjede voćke netaknute i bez ikakve zaštite i deratizacije voluharica, ali krtice stalno kruže oko voćaka. Očigledno da nema voluharica koliko kod mene i nema ni mrava da oštećuju biljke. Krtice se hrane mravima.

I rješnje za sve je ono što se može stavite biljke... voćke u mreže. Tad ni voluharica, a ni krtica ne može prići.

Ne može podzemni svijet nestati zbog vas. I zar bi to bilo dobro?

Voluharice smiješ deratizirati, a krtice mislim da su zaštićene.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2017 u 17:51
Evo prva stranica zadnji post je moj na ovoj temi i od tada je prošlo 9 godina. I nikad se nisam žalila.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2018 u 20:04



Okopnio je snijeg i otkrio neke nove podzemne aktivnosti. Mjestimično izgleda kao da je voda napravila curke ali ima podosta rupa. Prepoznaje li netko možda o kakvoj se to životinjici radi?
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2018 u 20:08


Evo još jedne. Ispričavam se zbog veličine slike ali ne znam kako je smanjti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2018 u 22:09
Meni se čini da su to kanali voluharice. Pogodovao im je snijeg, zato su kanali površinski.
Kod mene su kanali znali biti prekriveni tankim slojem zemlje te sam skoro nogu uganula upadajuć u te kanale.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Ante00 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2012
Lokacija: Iza duge
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante00 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2018 u 22:46
I kod mene nakon topljenja snijega slicni prizori... hrpa bilja je pregrizena...predpostavljam u nedostatku hrane zbog velikih minusa...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2018 u 10:27
DA Ante gladne su. Jedini način je stavljati omiljene biljke u mreže koje ne mogu probiti.
Ja više se i ne ljutim jer sam navikla na te nemani, a i snjeg mi je polomio sve.

Ako se prenamnože mora se raditi dreatizacija. Jednostavno je tako, ako je previše rupa ih može biti tisuće. Kod mene je bila i pojava mišije groznice, skoro svaku godinu. Kad idem mesti drvarnicu uvijek moram zaljevati vodom (prašina) i često koristim rukavice.

To se mora pažljivo odrađivati, jer se može ubiti i kakva druga životinja. Uzimati je najbolje mamce koji su u vrećicama koji ne privlače druge životinje(piše na mamcu), a ne pšenicu. Staviti mamac u uske cijevi plastične recimo širine do 7cm . Cijev može biti duga i u sredinu ubaciti mamac obavezno rukavicama da ne osjete vaš miris, zaštititi ulaz cijevi crijepovima da samo miš može prići.
 I to bi trebalo raditi blizu aktivnih rupa da se povuče u zemlju i tamo ugine ( i da ga maca takvog ne pojede). Cijev pomjerati po potrebi gdje su nove aktivne rupe.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2018 u 18:00

Kao prvo, hvala na komentarima.

Sve sam mislila da je možda nešto bezazlenije u pitanju. Do sada ih baš i nisam zamjećivala. Vidjela sam tu i tamo koju rupu u starom voćnjaku ali evo ih po čitavom travnjaku. Usput su posjetile sve gredice gdje ima nekakvih lukovicaL.

Čim se zemlja malo osuši, moram se primiti posla.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.