Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - uši na ružama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


uši na ružama

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
ArecaAna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2020
Lokacija: Doboj
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ArecaAna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2020 u 17:30
Pozdrav. Molila bih pomoc. Na ruzama su mi se pojavile usi,ima ih svugdje,narocito oko pupoljaka i mladih listova. Po preporuci sam uzela Mospilan,receno mi je da je kesica od 2,5 g za 5l vode. Napravila sam odgovarajucu kolicinu i ispricala ruze po listovima. Sad mi recite je li to dovoljno da se oslobodim ovih napasti ili bih smjela i zaliti ruze da ih potrujem i tako? Ima li iko iskustva sa Mospilanom? Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2020 u 18:21
2.5 grama je za 10litara vode inace.
Mospilanom sam i ja spricao tu gamad, i odlican je, sutra ih vise neces imat zive, ali za neko odredeno vrijeme ce se opet vratit. I ja muku mucim sa time, a nevolim toliko trovat okolinu tim kemijama. Pokusao sam i sa koprivama, ali to nema efekta. Inace je dobar i neopitroid za te usi na ruzama, ali kad netko ima puno ruza, ili visoku penjacicu, onda je to malo problem sve poprasit njime.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2020 u 22:04
Ja sam špricala crne uši na vrtnom hibiskusu sa coca colom. Poslije špricanja je odmah nakon pola sata pala kiša i svejedno ih je bilo puno, puno manje. Ponovit ću špricanje dok se malo smiri kišno vrijeme.To bi navodno trebalo uništiti uši.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ArecaAna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2020
Lokacija: Doboj
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ArecaAna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2020 u 10:56
E hvala vam na odgovoru. Moje su saksijske ruze,na balkonu,pa su pristupacne za posipanje neopitroidom.
Mospilan sam napravila po uputstvu tete iz poljoapoteke 2,5g/5l???? i pospricala ih preksinoc. Zive su,ali mogla sam ih tako unistiti. Razrijedicu ga obavezno. Hvala jos jednom
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2020 u 21:11

    Na   DE - TV   ARD Buffet   Vrtlar je dao slijedeci savjet protiv usiju :

    1 ovecu glavicu cesnjaka skuhati u 1 litri vode , ohladiti , staviti u flasu za spricanje i
    pospricati mjesta na kojima su se smjestile usi !
                                                                                              Lechuza World Gaertner GIF - LechuzaWorld Gaertner Gardener GIFs
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 2,836 sekundi.