Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kadifa - Tagetes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kadifa - Tagetes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:29
Ako hoćeš sliku odi na forum Ostalo-sve i svašta o biljkama i cvijeću, pa imaš podforum - razmnožavanje biljaka i cvijeća i tu ćeš naći temu - sjemenke-slike, pa i sliku sjemenki kadifice.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 18:49
Originalno poslano od člana brunda brunda napisao:

hvala ti monstera [IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />





Nema na čemu draga! Ako trebaš bilo kakvu pomoć ili savjet tu sam,rado ću ti pomoći ,isto tako vjerujem i drugi članovi foruma će ti rado priskočiti u pomoć...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
brunda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brunda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 20:48
smile79
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 20:54
Brunda!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:11
točno sve kako ti je rekla monstera,a za uzgoj su prelagane,ja ih po cijeloj bašti imam,između povrća,pa duž bašte uz među sijem cijeli red,pa one same poniknu svake godine na tom mjestu.....a jako dugo cvatu i traju,lijepe su....jedno od cvijeća koje na kontinentu kod nas najduže traje i cvjeta...do mrazeva......
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:14
da Flover, istina da najduže traju,samo kod mene je dobro dok nije kišno razdoblje,kad je kišno pojedu ih puževi,iako je rečeno da kadifice ne diraju,eto ja sam se uvjerila da ih ipak slasno pojedu..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:31
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

da Flover, istina da najduže traju,samo kod mene je dobro dok nije kišno razdoblje,kad je kišno pojedu ih puževi,iako je rečeno da kadifice ne diraju,eto ja sam se uvjerila da ih ipak slasno pojedu.. [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley18.gif" align="middle" />


Da to i mene muci u 3 godine nisam uspijela sacuvat ni 4 dana kadifu ,pojedu ih preko noci ...Al ove godine cu ih pokusat u teglama imat pacemo vidjet ...
Velika gorica
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:59
Upravo suprotno.

Kadifa stiti vrt od puzeva tako da puzevi dodju na nju I nju jedu a ostalo ostave na miru
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:24
Ma Admine uz kadife ,oni pojedu i sve ostalo ,samo kad se na nešto namjere tomu nema spasa..Bar je kod mene tako,ako ih neću redovito skupljati,odu moje kadife a i vrt skupa s njima!    Dok je kišno razdoblje uvjek moram biti u lovu na njih,inače pojedu sve do temelja!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:27
Cvjetomanijak mogu ti slobodno reći da kadife lijepo uspiju i u teglama,ja sam lani imala onu visoku,krupnu, mandarinka kadifu i bila mi je jako lijepa i u tegli,tako da što se toga tiče ,možeš ih slobodno posaditi u kakve veće tegle!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 14:14
i ja ih uzgajam u žardinjerama, i mogu reći da se za sada dobro drže, jedino što mi traže puno vode, jer sam primetila kada ih ne zalivam dva puta dnevno da im lišće klone.

imam i seme Tagetes tenuifolia 'orange gem' kadifice, ali ove godine nisam stigla na vreme da ih posejem, i po meni to je jedna od najlepših vrsta kadifice, a naročito je pogodna za gajenje u žardinjerama. one imaju nešto sitnije i drugačije lišće od klasičnih kadifica.
i još nešto, lekovita je, pa se može koristiti i kao začin u kulinarstvu, ako se organski uzgaja...

http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/93227/
http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/93228/

http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=184679

http://ledgeandgardens.typepad.com/ledge_and_gardens/annuals/
(3. slika odozdo, gde pise: 'a marigold with a much finer outline and textur')


http://www.google.rs/search?hl=sr&q=Tagetes%20tenuifolia%20%27orange%20gem%27&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1152&bih=691&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=nY_YT4qBEsXJtAbFsumXDw
Na vrh
munja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje munja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 08:35
ranijih godina sam imala visoke sada samo niske same nicu tokom cijele godine imam ih i sada male su smrznuce se ali ne daju se
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2014 u 11:53
ove godine imam ove

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 20:43
paše im ovo kišno vrijeme


imam i ovakve

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 13:57
imam i ovakvih

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 22:51
Enrikova nona, one tvoje crvenkaste su mi najdraže..
kod mene ove sezone uspijevaju samo u posudama, sad cvjetaju neke koje su kasnije iznikle


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 12:30
Kadifice su jedan jako divan, otporan i dugocvatući cvijet, no osobno imam istih problema kao i monstera - pojedu mi ih puževi ako ih posadim u vrt. I ne zaustavljaju se samo na njima, nego idu i na povrće, neke sukulente... ma na sve što im dođe pod njupalicu... Geek

Enrikova nona, Mari... prelijepe su vam kadifice! Heart Thumbs Up
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2015 u 15:15
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2017 u 11:58
Meni je ovo prva godina da imam lijepe kadifice. Kupovala sam sjeme  u Lidlu.
Godina je bila povoljna bar u podneblju gdje živim. Duže ljeto nego inače smo imali.

NA različitim mjestima sam sadila rasadu kadifica i točno mi je pokazala gdje su najgore pozicije terene, neke su se smrzle već prije mjesec dana. A neke su se držale do sada.
Prelijepe su i u cvjetnim posudama.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2017 u 12:16
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.