Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Palme u bonsai stilu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Palme u bonsai stilu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Palme u bonsai stilu
    Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 13:42
Ima li netko iskustva s uzgojem palmi u bonsai stilu?
To bi trebalo izgledati ovako.
 
Phoenix%201.jpg%20%2819284%20bytes%29

Čini mi se da to nije pravi bonsai pošto se palmi orezuju listovi pa to ispada kao neki aranžman !?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 21:46
bonsai nemora uvijek biti stablo ili grm.....bitno je da se pokuša smanjiti biljka na određenu proporciju.Tako je i s palmama,ako se uspije stvoriti minijatura.Za to su pogodne Phoenix roebelianii,kao što je na slici ,Cycas revoluta i druge cycade,čak i obična chamaedorea koja vrlo sporo raste.

Na Dalekom Istoku vrlo je cijenjen Raphis palma i njene odlike koje sporo rastu i stvaraju izdanke

Još jedan primjer neobične biljke je i obični maslačak koji de uzgaja tako da vremenom dobije oblok male palme...
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 14:34
Tropi, zainteresirao ma maslačak. Može li više podataka (savijeta) o "maslačak palmi"?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 22:56
Nažalost na netu nema slike a ja u jednoj knjizi imam ali nemam skener.......

Postupak je relativno jednostavan...nađe se jedan stariji maslačak i isskopa ga sa što dužom mrkvom od korijena i posadi se u usku visoku posudu ili nešto slično(plastična flaša!) i njeguje se kao svaka druga biljka.Cilj je polako spuštati razinu zemlje da bi se izložio korijen koji otvrdne i napravi deblo .Nakon 2-3-4 godine dobije se oblik koji slići na bananinu palmu i još ako se posadi u plitku ovalnu pposudu ličiti će na mali tropski otok......
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 15:23
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

Nažalost na netu nema slike a ja u jednoj knjizi imam ali nemam skener.......

Postupak je relativno jednostavan...nađe se jedan stariji maslačak i isskopa ga sa što dužom mrkvom od korijena i posadi se u usku visoku posudu ili nešto slično(plastična flaša!) i njeguje se kao svaka druga biljka.Cilj je polako spuštati razinu zemlje da bi se izložio korijen koji otvrdne i napravi deblo .Nakon 2-3-4 godine dobije se oblik koji slići na bananinu palmu i još ako se posadi u plitku ovalnu pposudu ličiti će na mali tropski otok......
 
Zanimljiva tehnika Clap
Odlična ideja!!!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 11:31
neke cikase su isto bonsaismile57
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 09:35
A koliko treba vremena proći da se zemlja skida....hajde Tropi....reci nam malo više.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 10:27
Imam palmu staru najmanje 40 godina.Posađena u željezni kotlić.Nikada presađivana jer nemamo kud s njom.Dobiva nove listove ali čini mi se uopće ne raste.Jeli to bonsai?
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 05:08
Nije bonsai.
Na vrh
josip150 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josip150 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 12:09
Ovaj bonsai na provoj slici je preljep, ima li ga kupiti kod nas
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.