Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nametnici na kaktusima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nametnici na kaktusima

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nametnici na kaktusima
    Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 20:19
Primjetio sam danas da su mi se na nekim kaktusima pojavile bijele uši. Nekoliko ih godina nije bilo, a tih prijašnjih godina šta god da sam učinio, kaktusi bi mi ugibali. Kako da oslobodim kaktuse ovih bijelih napasnika?

Također mi se na agavama znaju pojavljivati nekakve smeđastozelene uši, dosta tvrde, pretpostavljam štitaste. Koji je recept za njihovo suzbijanje?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 20:25
Meni su znale isto te neke bijele uši doći na kaktuse.Kako su oni mali(mislim kaktusi) ja sam te uši ručno čistila.Uzela sam one štapiće za uši i čistila.Malo čarlija(ali jaaaako malo)u vodi u kojoj namočiš štapić,neće škoditi.Pregledaj zemlju.Ja sam ih znala naći oko korjena isto.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 20:50
OK, budem sutra pročačkao zemlju, da sada ne prekopavam, jer je mrak... a pod umjetnim svjetlom i još ja ovako čorav... svašta bih mogao vidjeti... Hehehe...

Ako netko ima još kakvu metodu uklanjanja, suzbijanja... neka napiše!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:04
Hm, pokušaj sa vatom umočenom u alkohol i prebriši detaljno kaktus po kaktus.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:15


Alkohol?? Zar ih to neće malo spržiti?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:24
Recept je isproban na biljkama sa lišćem i nisu ni osjetile alkohol.
Pokušaj uslikati nametnike pa da vidimo o čemu se radi.

Da nemaš možda Opuntiu fragilis?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:31
Neće im smetati alkohol.To su male količine,nebudeš ih kupao u alkoholu.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 12:34
Uspiješno ja ovo riješavam sa štapićima za uši. Samo ne znam kada mi se i ako se pojave na kaktusima koji imaju puno bodlji i na kojima ne mogu upotrijebiti ove metode... mislim da će onda biti špricanja s nekim sredstvom. Ne znam s čime.

Jučer sam presadio veliku agavu, imala je oko korijenja ovih napasnika, bijelih, ali nisu bili živi, bile su samo kao nekakve mekane sitne vrečaste ljušturice...
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 14:20
Još mi se nešto pojavilo na jednom kaktusu kojemu ne mogu prići zbog bodlja sa štapićem. I prije mi se to pojavljivalo, neki su kaktusi preživjeli, neki ugibali... Ne znam je li to uzrok ugibanja ili nešto drugo. Uglavnom, izgleda kao malene bijele grudice. Što je to točno i kako se toga riješiti?
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 23:01
prošle zime mi sestrična otkrila kako se riješila ti vunastih ušiju s kaktusa. i ja sam do sad imala gubitke zbog malih napasnika,a sad samo čekam da se pojave jer imam sredstvo za bojWink.
kad se pojave uši treba uzeti češnjak i nasjeckati  ga na komadiće te staviti oko biljke. uši pobjegnu,nestanu ili umru od smradaLOL
što god ... nadam se da ne smeta ratnicima protiv ušiju...
Na vrh
Tiffiny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tiffiny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 05:20
Primjetio sam danas da su mi se na nekim kaktusima pojavile bijele uši. Nekoliko ih godina nije bilo, a tih prijašnjih godina šta god da sam učinio, kaktusi bi mi ugibali. Kako da oslobodim kaktuse ovih bijelih napasnika?

Također mi se na agavama znaju pojavljivati nekakve smeđastozelene uši, dosta tvrde, pretpostavljam štitaste. Koji je recept za njihovo suzbijanje?




Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 20:20
Idi u poljoapoteku i kupi insekticid i njime poprskaj i zalij kaktuse iako se kaktusi sad više ne zaljevaju.
Mislim da isto možeš napraviti s agavama.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.