Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prihrana balkonskog cvijeća..
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prihrana balkonskog cvijeća..

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
dunja.sk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dunja.sk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Prihrana balkonskog cvijeća..
    Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 08:48
Posadila ja svoje cvijeće. :-) Imam 6 visećih pelargonija u svim mogućim bojama. Imam 3 slatke verbene i imam dvije zonale i imam jednu teglu tj mali gemišt bakope i pelargonije. Pa me sad muči prihrana kod tog gemišta. Da li da koristim prihranu za cvjetnice ili prihranu za pelargonije? Hvala. :-))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dunja.sk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dunja.sk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 08:53
btw zaboravila sam reci da sam dobila te tri verbene grmolike, za njih isto treba nekaj od prihrane tj dohrane? :)
Na vrh
sara View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 175
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 10:26
potpuno te razumijem, vec sam i prije trazila pomoc u vezi prihrane mog gemista, surfinije i bakope? nitko nista. Pomoc
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 10:47
mislim da dosta nas ima tu dilemu kako prihranjivati
zato sam ja kupila tekuče univerzalno gnojivo za cvjetnice i zelene biljke i prihranjujem s njim jednom tjedno
 
ne znam da li je manje efikasno od onih specijaliziranih gnojiva
ali eto sve raste i cvjeta Smile 
Na vrh
sara View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 175
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 11:09
ja sam tako isto odlucila, tekuce univerzalno, jednom tijedno, a kasnije kada i ako se razgrana mozda uzmem i malo zeljeza za surfinije. za sada je dobro.
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 14:34
Zeljezo je potrebno i verbenama:)
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 14:39

Ja sam povremeno pelargonije prehranjivala i sa gnojivom za lisnate biljke da bi im ojacalo i izbujalo lisce.

Pa sam onda krenula sa tecnim gnojivom za cvetnice, i povremeno ono za lisnate biljke. Mojima nije skodilo. Toliko su bile lepe da su mi ih neke komsije ocerupale tokom zime u hodniku:)
 
To gnojivo za lisnate b. sam stavljala i u prskalicu i prehranjivala sa njim lisce uvece (folijarno), a takodje sam to povremeno radila i sa tecnim gnojivom za cvetanje.
Na vrh
dunja.sk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dunja.sk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 11:49
ah, uzeti ću baš za pelargonije, a za ovaj gemišt....  možda se javi netko još :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 12:16
Ajme,mene starno nema puno tu kad nisam ovu temu vidjela.
Ovako,negdje smo o tome pričali no kako ne znam gdje evo kako ja to radim.
Kako ja imam malo više cvijeća treba mi dosta prihrane(a neka posebna su dosta skupa) pa sam ja slučajno našla jednu  koja mi je super za sve a nije ni skupa.
Poljoposavec uvozi neko nizozemsko gnojivo"univerzalno gnojivo za list i cvijet"(kutija je sa rozim poklopcem od 400g.ja je kupujem u scjećarni no ima je svuda gdje drže prihrane za biljke.)
Sa njime zaljevam sve,od surfinija,bacopa,pelargonija,bidensa,begonija....Sve što imam u lončanicama.Od prošle godine,od kad sam poslušala adminov savjet,surfinije su mi bile prekrasne do kasne jeseni.Znači to gnojivo koristim sad,1x tjedno a kad počne jače cvasti,tj.kad bude biljka u punome cvatu,onda 2x tjedno.
Eto,ja spojila 3u1(jeftino,jednostavno,efikasno)Wink
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 07:40
slažem se sa shashom. Ja isto uzimam univerzalna gnojiva jer tko bi kupovao posebno za svaku vrstu cvijeća. Samo što kupim posebno za cvatuće biljke, a posebno za lisnato bilje. Ponekad naiđem na akcije pa onda kupim posebno za neku vrstu cvijeća. Sad sam kupila za kaktuse i fikuse. Svaki po 12kn. Toga zna biti u MBM-uEmbarrassed
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 00:17
Po savjetu koristila sam

Floraline Dugotrajno gnojivo 500 g

za sobne i balkonske biljke. Jedno gnojenje djeluje 180 dana. U granulama je.

               Floraline%20Dugotrajno%20gnojivo%20500%20g%20savia%20doo%20zagreb          

 
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.