Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Taxus ili tisa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Taxus ili tisa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Fanika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 18:47
OK, znači najbolje u lipnju, hvala Pinus
Let the sunshine, let the sunshine in...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2014 u 02:41
Pitane za Pinusa. U vrtu imam uglavnom tise, pačeprese i tuje.
Što se od ove tri četinjače orezuje i na koji način? To je u cilju poboljšanja rasta, a koje se od te tri oblikuju u ljepši oblik i gustoća?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2014 u 12:59



Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

U vrtu imam uglavnom tise, pačeprese i tuje. Što se od ove tri četinjače orezuje i na koji način? To je u cilju poboljšanja rasta,  
Smrčko što misliš kada napišeš: poboljšanje rasta Ako misliš na brzinu rasta niti jedna ne raste brže zbog orezivanja.

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

 a koje se od te tri oblikuju u ljepši oblik i gustoća?
 
Tuju (istočnu) svakih par godina obrijem vrtnim škarama.  Idem 10 -15 cm duboko. Orijentalka reagira odlično. Rast postane kompaktna i na oko dobi ljepšu teksturu.

Zapadnu, thuja occidentalis holmstrup sada  ne diram. Prije jesam orezivao sam ju slično kao i istočnu tuju  a  t. smaragd  isto povremeno obrijem. Makar kod nje to nije potrebno. No svejedno je meni  gusta kompaktna rast ljepša.

Tise orezujem zavisno od vrste. Tisu bakatu orezujem u oblik kugle. Tise fastigiata za sada odrežem vodoravno na metar visine. Želim  dobiti što veći broj jakih grana. Poslije ću pustiti da razgranata raste u visinu. Vidio sam na zagrebačkom groblju Miroševac jednu posebno lijepu tisu fastigiata oblikovanu na taj način.

Pačempresa nemam, osim Chamaecyparis Obtusa 'Nana gracilis'. Nju ne diram. Ljepša nego je ne može biti.LOLLOLLOL

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 23:53
E fala lipa.Hug

Baš me sad more muke orezivanja tise, pa čak bi je i preselila.

 KOliko mora biti centar stabla udaljen od ograde (ruba parcele)?

Danas sjedim pored tise i ne znam što bi s njom. Nejednake je krošnje.
Šimšir sam lako orezala jer je sam od sebe kuglast.

Kakvim je škarama najbolje orezivati ograde?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.