Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Peperomia Polybotria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Peperomia Polybotria

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Peperomia Polybotria
    Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 12:22
možete li reći kako se ovaj cvjet zove ili mi pošaljite slike vaših jer nigdje nisam ovaj cvjet vidjela osim kod sebe, dala mi ga jedna žena kao malog pelcera.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 12:23
ups prevelika slika, valjda ću naučiti kako se smanji??????
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 12:28
 
vidiš gdje sam stavila kvačicu Smile
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 12:29
valjda je tu odgovor...Wink
 
negdje će se naći i da Adam zovu slonovo uho
a drugi nazivaju slonovo uho neku vrstu begonije:
 
trebali bi se konačno dogovorit oko naziva...Tongue
 
A ovdje valjda pun pogodak...
slika odgovara tvojoj biljčici:
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 12:45
evo je u smanjenom obliku ne vjerujem da je begonija, ima glatke, tvrde listove, mesnate....
:\Documents and Settings\Korisnik\My Documents\My Pictures\IMG_0340.jpg
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 12:46

Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 12:56
Da ne vjerujem ni ja...
ali begonije su inače slonove uši...
jako jako sliči Begoniji rotundifolia ali hmmm ima i nekih razlika u listu...
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 13:13
najviše sam se zato i prijavila na ovaj forum jer je biljčica stvarno super ali je nigdje nisam vidjela, dobila od neke žene kao pelcer raste super tjera po 2-3 mlada listića u isto vrijeme, ali ne znam ništa o njoj, inače obožavam cvijeće i imam ih dosta, poznatih cvjetova o kojima se piše......
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 13:21
to je peperomia polybotria
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 13:29
je. svarno, hvala ti puno, puno,  puno........smile79
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 15:26
Imam ju i ja i nisam znala do sad naziv, a kako s godinama raste tako dobiva stabljiku i postaje "polupuzavica", a cvijeta bijelim cvjetićima, nešto slično cvjetu bazge. Razmnožava se kao luda (vidiš moju(e) na slici) i napadaju ju uši - one koje se priljepe za nju i izgledaju kao okrugla mrlja.


Na vrh
alterego View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alterego Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 16:22
Hm, prvi odgovor očito nisam dobro napisala.

Već neko vrijeme imam ovu biljku i dobila sam je pod imenom slonovo uho, a sama sam zaključila da bi to mogla biti begonija. Eto kako se lako prevariti u tom biljnom svijetu.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 17:08
kad ih ima puno vrsta, podvrsta, a pogotovo preko slike teško je za odgonetnuti o kakvoj se biljci radi
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 01:04
Ovo prvi put vidim. Fenomenalno zgleda. Društvo, di ste to nabavili?
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 19:58
ma prekrasan je, meni je dala mama, a njoj jedna žena dala mali pelcer, prvi put sam tako šta vidjela, čak mi nije bio ni lijep ali sad kad je porastao, a relativno brzo raste, obooooožavam ga, ne znam gdje ga ima za kupit, ja još nigdje nisam vidjela, ali vjerujem da ima samo ga treba pronaći, a kad ga nabaviš nećeš požaliti, stvarno je poseban.......da više ne hvalim da mi se ne bi pokvario....
smile113
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 19:43
koliko ja znam slonova uha ipak izgledaju malo drugačije.bar ona vrsta koju sam ja imao.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 15:08
ne zove se slonovo uho, neka vrsta biberovca, ali eto pošto liči na slonovo uho tako su mu žene ovdje kod mene dale ime, to je stručno peperomia polybotria.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 22:21

Mislim da su svi vaši komentari na ovu biljku ispravni to jeste peperomija,a stari ljudi je još i nazivaju slonovo uho.To sam neki dan baš proćitao u jednoj knjizi pa mi je bilo malo smješno jer mi je slonovo uho poznato kao jedna vrsta begonije.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.