Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - smreka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


smreka

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: smreka
    Objavljeno: 03 Lipanj 2007 u 21:33

Na smreki mi se pojavilo nešto čudno i ne izgleda lijepo.Prije dva dana sve je bilo ok,ili je bilo u začetku pa se nije vidjelo,a danas je strašnoAngry.PomoziteeeeeeeCry

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2007 u 19:11
meni lici na one male zute gusjenice
ali nisam sigurna
pokusaj sa nekim prahom ili sacekaj nekog pametnijeg od mene
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2007 u 19:31
Dina nisu gusjenice,ko neka piljevina je,neki prah smeđi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2007 u 08:42

Definitivno je neki nametnik. Možda naši dečki agronomi pomognu.

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2007 u 17:51
Sta li je sa nasim agronomima i meni treba isti savjet
ova cudovista su napala na mij jorgovan
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2007 u 12:55
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

Sta li je sa nasim agronomima i meni treba isti savjet
ova cudovista su napala na mij jorgovan
Prijatelji moji, ovo je bor na slici,  radi  se o borovom četnjaku ili možda borovom prelcu, paučinaste tvorevine su gnjeza gusjenica. Moj savjet : ukoliko si blizo neke šumarije  obrati se šumarima ( i ja sam ali sa kontinenta), pa će ti dati najbolja uputstva u preporučiti preparat za prskanje. No, ukoliko vidiš da se oko i na boru skupljaju ptičice, pusti ih jer i one su biološki najbolji neprijatelj gusjenica. U svakom slučaju ponesi i grančicu koja je napadnuta. Tako će laše determinirati nametnika.  Što se tiče jorgovana, njega napadaju druge vrste štetnika. Bolj epogledajte  i vidite je li  tu nalaze gusjenice i kakove su... 
Ivan


Ažurirao Ivan - 09 Lipanj 2007 u 14:25
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2007 u 21:07
Susjedi su napale male zelene gusjenice bijelu pelargoniju zonale. Skinila je sve koje je uspjela vidjeti, koje sredstvo upotrijebiti? Pomoć!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2007 u 23:21
Hvala Ivane.Ne znam di je kakva šumarija no obradovalo me ovo sa pticama.Imam puno vrabaca,i ko zna kakvih još ptica,i često ih vidim na tom boriću.
Jel može uginut od toga borić?Cry
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2007 u 09:12
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Hvala Ivane.Ne znam di je kakva šumarija no obradovalo me ovo sa pticama.Imam puno vrabaca,i ko zna kakvih još ptica,i često ih vidim na tom boriću.
Jel može uginut od toga borić?Cry
Pa, iskreno, može samo slabiti, i postati neotporan na druge bolsti a samim tim, ukoliko gubi vitalnost- može. Zato pusti i ptičice i kukce koje vidiš da  nalaze na tim mjestima, a probaj opisati gusjenicu ako vidiš koju. Na kraju se gusjenice koje se hrane - žderu iglice i mlade izboje i time bor ne raste, slabi  i napadaju ga zatim druge štetne vrste.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2007 u 16:00
Našla sam gusjenicuEvil%20Smile.Možeš mi reći čime da to špricam da potamanim te gusjenice,ili da probam ručno pokupiti ihErmm.Ubacila bi sliku no ružno izgledaju,pa ne znam da li da vas plašim ili ne
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2007 u 22:31
Ajme Ivane,kako si me uplašio.U stvari ti si sve to tako lijepo reko da ispada kako to i nije nešto strašno.Kako mi nisi reko čime da to utamanim ja malo pregledala po net-u i našla ovog borovog prelca.Tako piše da je on poprilično opasan za životinje(naročito pse) a i ljudeShocked.
E sad,čim sam ja to vidjela odustala sam od ručnog čiščenja i porezala sve zaražene grane,i gusjenice sve pokupila, i sve spalila.
Ako se na zdravima opet pojavi to zlo,mislim da ću borić bacitiCry.
To nije veliki bor,to je mali borić,sporog rasta,u kamenjaru.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 07:47
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Našla sam gusjenicuEvil%20Smile.Možeš mi reći čime da to špricam da potamanim te gusjenice,ili da probam ručno pokupiti ihErmm.Ubacila bi sliku no ružno izgledaju,pa ne znam da li da vas plašim ili ne
pošalji sliku. ako nij ejak napad, ako nema puno gusjenica, ostavi ptičicama, jer ako ih posipaš neopitroidom otrovati ćeš i ptičice . Zavisi koliki je jak napag gusjenica, ali ako ti je stalo,do borića i da s erijašiš gusjenica, posipaj- napraši  neopitroidom.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 07:49
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ajme Ivane,kako si me uplašio.U stvari ti si sve to tako lijepo reko da ispada kako to i nije nešto strašno.Kako mi nisi reko čime da to utamanim ja malo pregledala po net-u i našla ovog borovog prelca.Tako piše da je on poprilično opasan za životinje(naročito pse) a i ljudeShocked.
E sad,čim sam ja to vidjela odustala sam od ručnog čiščenja i porezala sve zaražene grane,i gusjenice sve pokupila, i sve spalila.
Ako se na zdravima opet pojavi to zlo,mislim da ću borić bacitiCry.
To nije veliki bor,to je mali borić,sporog rasta,u kamenjaru.
nemoj bacati bor, šteta je... i ne reži toliko grane, radije sa metlicom pometi-pokupi gusjenice i spali, ali ipak nećeš ih sve maknuti, ali će on ojačati.. nij etako strašnoSmile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 14:50
Hvala Ivane
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 22:14
Već ga ja srezala.Sad ću pratiti ako se pojavi što na ostatku.Ma znam potjerat će onsmiley2
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 08:13
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Već ga ja srezala.Sad ću pratiti ako se pojavi što na ostatku.Ma znam potjerat će onsmiley2
naravno da će potjerati, ali ne žuri sa rezanjem.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.