Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Putnikova palma - Ravenala madagascariensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Putnikova palma - Ravenala madagascariensis

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Putnikova palma - Ravenala madagascariensis
    Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 14:46
Kupila sam na aukciji ovu PREKRASNU palmu,odnosno sjeme te palme, ali ne znam ništa o njoj, osim da se zove RAVANALA MADAGASCARIENSIS , bar tako kaže prodavačica. Nigdje ništa ne piše o njoj, ništa slično. Možda netko od vas ima kakvu spoznaju o ovoj ljepotici? Hvala unaprijed!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 14:54
pokušaj u google upisati Ravenala madagascariensis Smile
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 15:10
Pronašla sam nešto- to nije palma već strelicija i sumnjam da će mi uspjeti, a TOLIKO JE DIVNA!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 16:00
Ma nema potrebe za googlom... uvijek ima ljudi koji nesto znaju :o))

Ravenala madagascariensis je porijeklom sa madagaskara i i nije prava palma ali je clan roda Strelitzie. Dok je ranije smatrana i uvrstavana u rod banana iz obitelji (Musaceae).

Ravenala madagascariensis, obično poznata kao putnikova palma. Zato jer u sebi sakupljav vodu - kišnicu te je sluzila ka mala prva pomoc zednim putnicima....

Voli izrazito suncana mjesta i jako sunce ali ju je potrebno malo zastititi dok je biljka jako mala od pre jakog sunca....
Zaljevanje redovito ali ne preterano.. prihranjivanje vrsiti tijekom vegetacije. Dodavati dusik ukoliko zelite da vam biljka brze i vise naraste.. A biljka moe narasti i do 7metara u visinu!!!
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 16:08
Admin, misliš da biljka ima ikakve šanse kod mene u Vk? Makar male, malecke, teoretske šanse? Joj to bi bilo predivno!
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 17:03
Ja bi jednu gotovu od par metara.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 20:26
Meni su isklijale..... meni su islkijale.......smile213 smile199
jedna prije 2 tjedna a jučer vidio i drugu ....još 8 čeka
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 21:17
Tropi, blago tebi! Ljubomorna sam! Koliko je trebalo da isklija sjeme i kakav tretman?
Hallo Dalmax22, pozdrav! Kupila sam više sjemena, ako isklija šaljem ti, kod tebe ima više šansi !
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 21:38
Pozdrav Željka i hvala na ponudi, moze tek kad naraste jedno 2 metra
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 21:42
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Pozdrav Željka i hvala na ponudi, moze tek kad naraste jedno 2 metra [IMG]smileys/smiley9.gif" align="middle" />

Ako kod mene naraste dva metra - kod mene će i ostati! Ali nažalost, nema šanse...
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 23:16
Svaka čast, Tropi... Kod vas stvarno tropski štih!
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 23:22
Daj molim te napiši kako ti je to uspjelo.Meni ni nakon 4 mj. ništa od njih.Danas sam posijala nove sjemenke koje su svježe pa se nadam da će bit nešto od njih.smile211
Oš mi prodat jednu?Embarrassed
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 23:59
:) e svasta
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 11:48
danas je isklijala i treća.....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 12:19
evo i slike.....

izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 14:34
Čestitam!
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 13:10
Tropi, kako napreduju ravenale ?
Na vrh
Stanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 10:46
Vrlo poštovane uzgajivače Tropi i Željka molim da jave gdje su nabavile sjeme Ravenale. I ne skrivaju takve informacije kao ribari svoje pošte. Ili gljivari svoje. Evo, konkretno ja nabavljam sjeme a ponekad i rizome u JUNGLESEEDS engleska gdje se na Web stranici lako dade sve naručiti, šalju u roku od 10 dana, plaća se Americanom. Ravenalu sam nabavljala od Rarepalmseeds. Zato se pitam kakva je to akcija ili aukcija kod nas gdje ste vi to nabavili.
Kod mene u Zadru sve buja, pa i divni Delonix, pa i Plumeria (Frangipani).... Izvor sjemena isti. Svima pozdrav i javite se.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 15:15
Ista stranica stanka-Jungleseeds,Rarepalmseeds,chilternseeds.....i dr.Ne kupujem preko aukcije.....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 22:59
Originalno poslano od člana Stanka Stanka napisao:

Vrlo poštovane uzgajivače Tropi i Željka molim da jave gdje su nabavile sjeme Ravenale. I ne skrivaju takve informacije kao ribari svoje pošte. Ili gljivari svoje. Evo, konkretno ja nabavljam sjeme a ponekad i rizome u JUNGLESEEDS engleska gdje se na Web stranici lako dade sve naručiti, šalju u roku od 10 dana, plaća se Americanom. Ravenalu sam nabavljala od Rarepalmseeds. Zato se pitam kakva je to akcija ili aukcija kod nas gdje ste vi to nabavili.Kod mene u Zadru sve buja, pa i divni Delonix, pa i Plumeria (Frangipani).... Izvor sjemena isti. Svima pozdrav i javite se.

Pozdrav Stanka, prije svega- nisam uzgajivač, tek ljubiteljica tropskog ali i ostalog bilja. Pomalo eksperimentiram. Ja sam kupila na aukciji, adresa http://www.aukcije.hr/browse.php?id=83 Eto, toliko.    
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.