Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pregnojena trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pregnojena trava

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
sjele View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sjele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pregnojena trava
    Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 16:09
gnjojio sam travu nakon košnje prije mjesec dana s umjetnim gnjojivom za travu sitne granulacije i zaljevao je svakodnevno.trava se na vecini mjesta sasušila a na ostalim mjestima slabo raste.prorjedila se i nema zelenu boju.dali sam je predozirao gnjojivom i ako jesam hoce li se oporaviti i kako,odnosno što mi je raditi?hvala p.s. kolicina gnoja je bila za moju kvadraturu,ali tko je bez kolica može baciti rucno ravnomjerno
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 19:38
postoji vise razzloga zasto se je to moglo dogoditi....
 
lako je moguce da si stavio prejaku dozu pa se je biljka spalila od prejake nocentracije...
 
a moze biti i da je trava prejako pokosena pa da ju je sunce spalilo pa je gnojivo tu jos pomoglo jer je biljka ibla oslabljena...
 
biljka ce se oporaviti ali treba vremena lako moguce da za ove sezone se nece oporaviti ali za sljedecu godinu nebi trebalo biti problema...
 
naaravno to sve zavisi od koncentracije i kolicine gnojiva koja je bila stavita za tlo. ao je jako velika onda se moze dogoditi da ne biude nista niti nagodinu... lai koliko sma procitao to se ne bi trebalo dogoditi jer je ta koolicina za tvoju kvadraturu....
 
gnojivo se moze baciti ravnomjerno rukom ne 100% ali jako dobro tako da se se uzme gnojivo u urku i zamahuje balje od sebe kada se napravi iskorak...
 
ovo bi bilo lakse opisati sa lsikama nego rijecima... ali ako imas nekoga tko se bavi sa polkjoprivredom... sije zito zob ili sl.. pitaj ga da ti objasni sigurno zna a postupak je vrlo jednostavan
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 21:45
po mome skromnom mišljenju ,nisi pregnoji ,tj bacio previše gnojiva,samo si gnojio u krivo vrijeme.Naime trava u 7 i 8 mjesecu stagnira tj,slabije raste,gnojiti treba najkasnije do kraja 5 ,mj.,slijedeća gnojidba se preporuča prije zime ,gnojivom bogatim kalijem da bi se korijen ojačao za nadolazeću zimu.
Što se tiče posljedica za travnjak,nisam siguran da ono što je sprženo ,da će se oporaviti ,nažalost.
malo prošvrljaj po temama na travnjacima ,pogotovo one koje su zaključane za komentare,nači ćeš dosta toga što će ti pomoći,ubuduće
Smile
 
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
sjele View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sjele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 22:48
gnojio sam zato što je nejednako rasla.negdje je bila velika,negdje,mala,negdje travnato zelena,negdje nekakve bolesne zelene boje....prorjedila se i to nakon što je izgledala kao tapet gusta jednobojna i to od jeseni do proljeca nakon svake košnje ,te od jednom nakon košnje na pocetku ljeta poprimila opisano stanje.pitao sam ljude koji se razumiju i rekli su mi da travu moram gnjojit poslje savake košnje ako košnja nije pracesta,da je to zato što joj fali dušika.zbog toga je gnjojih sred ljetaa i citao sam po raznim stranicama o travi da se dušikom gnjoji posljednji put krajem sedmog ili  pocetkom 8 mjeseca.košnja je bila na najvišoj razini motorne kosilice,više od 5cm,tj nije bila niska.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 23:04
imaš možda kojiu sliku ..... lakše je ko se vidi...
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 23:13
pitao sam ljude koji se razumiju i rekli su mi da travu moram gnjojit poslje savake košnje ako košnja Shocked,napisao si
 
izgleda da se dosta razumiju,zahvali im na savjetima i vraati im uslugu i reci kako ti trava napreduje i neka i oni kod sebe to rade
možda su ljudi mislili na livadu,poradi sijena i otave
,travnjak je drugačiji
Wink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
sjele View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sjele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:30
iz antonio trade i parkova i nasada split rekoše.jednom mjesecno gnjoji s umjetnim i to s više dušika.
Na vrh
sjele View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sjele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:31
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

imaš možda kojiu sliku ..... lakše je ko se vidi...
imam dok je bila ko tapet,budem uslikao kakva je sad pa cu stavit za koji dan.
Na vrh
sjele View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sjele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 10:30
Ovo je sadašnje stanje:

















Ovo je stanje prije par miseci:


Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 02:30
mislim da nisi predozirao sa umjetnim gnojivom ,koliko sam mogao vidjeti na slikama.pokušaj koliko god možeš grabljicama izvući sasušenu travu sa travnjaka malo gola mjesta na rahli i posij ponovo sjeme,ako ti nije preveliki trošak baci preko toga gdje siješ tanak sloj humusne zemlje za cvijeće,brže će niknuti.mislim da je problem u zbijenosti zemlje,tj,nije dovoljno prozračna .imaš teme na stranici o održavanju starih i novih travnjaka,pročitaj da se ne ponavljam u pisanju.ako je štogod nejasno slobodno pitaj,Smile
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
sjele View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sjele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 15:55
Originalno poslano od člana vepar vepar napisao:

mislim da nisi predozirao sa umjetnim gnojivom ,koliko sam mogao vidjeti na slikama.pokušaj koliko god možeš grabljicama izvući sasušenu travu sa travnjaka malo gola mjesta na rahli i posij ponovo sjeme,ako ti nije preveliki trošak baci preko toga gdje siješ tanak sloj humusne zemlje za cvijeće,brže će niknuti.mislim da je problem u zbijenosti zemlje,tj,nije dovoljno prozračna .imaš teme na stranici o održavanju starih i novih travnjaka,pročitaj da se ne ponavljam u pisanju.ako je štogod nejasno slobodno pitaj,Smile
vilama sam je ozracio u proljece i ljetos prilikom zadnje gnjojidbe i to jako dobro(gusto izbodeno) i vec par puta sam grabljao sa onim specijalnim grabljama za travu(oštri zubi),bez promjena.najviše me zabrinjava kako vidiš i na slikama što nejednoliko raste,što je raznih boja i što se prorjedila kompletna površina a ima i mnogo mjesta s rupama.ona slika gdje je ko tapet je nakon zadnje košnje dok je bila ok,nakon te zadnje košnje u proljece se prvo desilo da na pojedinim mjestima uopce niti milimetra nije narasla a na drugim mjestima je bila visoka 10cm.nakon te pojave su išle i one druge redom.travnjak je od prošle jesenu u 9mj.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.