Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Santolina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Santolina

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 21:55
 Moja je na sasvim krivom mjestu-u hladu većina dana. Selim ju na sunce u proljeće,a pokušati ću i razmnožiti. Imam sivu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 22:09
simpa je santolina Thumbs%20Up nemojte bacati te koje će te rezati na proljeće, udomit ću ih drage volje Wink 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 22:10
Tražila temu tražilicom i nisam našlaConfused. A preko google-a evo našeg CIF-a i teme.
Nema puno postova pa zaključujem da i nema puno forumaša koji je imaju.
Hoyu sam već pitala, Otok živi u toplijoj klimi, ali mene zanima da li će moje preživjeti ako ih porežem do korijena, ili da ih iskopam i bacim. Naime, dosta njih (ošišali smo ih temeljito jesenas) su lijepo oblikovane kugle  - suhih grančicaDead. Valjda su se smrznule, pretpostavljam da je to zbog šišanja jesenas, pa nisu imale zaštitu....
Možda netko ima iskustva.
U protivnom... režem do daske i i pikam grančice od ono malo preživjelih. Riječ je o srebrnim. Zelene su sasvim uredu.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 22:16
Bako,Anaida ih ima vani,pa ako se njoj nisu smrzli onda će i tebi rasti.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 22:27
I moja srebrna, nakon zimskih -21 drži sasvim friško, a sa zelenom nemam nikakvih problema vani već godinama!!!!

Ali samo sam tražila kaj mi radi mali kaktus i slučajno vidjela da je tu!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 22:32
TI imaš zelenu,pa gdje sam ja to gledala???????
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 08:46
Bako, od četiri moje srebrne santoline tri su sasvim ok, a za jednu ne znam. Porezala sam ju ali za sada ne vidim "točkice života" kakve vidim na drugima. No ja sam ih orezala tek ovih dana, nisam prije zime bojeći se da se ne smrznu.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 09:48
evo, moj prvi pokusaj cvijecarstva je zapoceo s ovom biljcicom (plus aralia i potocnice)

i sad, presadila sam kupljenu biljcicu u lonac, mislim dovoljno velik. da li moze uspijevati i tako u loncu?

planiram onda na jeen, ako prezivi porezati ju malo i posaditi uz stazicu do kuce.

znaci, mraz joj ne moze nista, odrzavanje relativno jednostavno, no koliko to cesto ispadne da je treba zalijevati?

Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 10:48
lady kao prvo dobro došla na ovaj divni forum. reći ću ti nešto o ovoj biljci ne kao stručnjak, nego prenijeti isključivo svoje iskustvo sa ovom biljkom. ja je imam u vrtu već nekoliko godina, inače sam iz sarajeva, dakle dosta hladne zime. od nje sam napravila malu ogradicu uz zid.raste kao luda, zemlja u kojoj je posađena je najgora zemlja koja postoji.ne traži skoro nikakvu njegu. na jesen je dobro podrežem kao i lavandu i tokom proljeća se tako lijepo razraste i procvijeta.režem je maksimalno da mi ne bi ružno odrvenila u dnu biljke. sokoro svaka grančica koju piknem u zemlju poslije orezivanja (drastičnog) se primi.čak i tebi preporučujem da ukradeš koju grančicu sa svoje novokupljene biljke i umnožiš je.eto to ti je moje iskustvo i želim ti puno uspjeha u gajenju svih biljčica koje si zamislila u svom vrtu.
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 11:01
hvala puno

i ja sam iz Like, isto hladne zime al sad zivim u kninu. pa zato i pitam, da li bi ju mogla i u liku prenijeti? znaci cak ni sad joj nije kasno da ukradem jednu grancicu i usadim ju?

hvala na savjetima, volje imam puno, samo da malo jos znanja skupim
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 21:42
moja zelena se sva polomila,jer su bacali snijeg na nju.pošišala sam ju da kraja,a ona je još ljepše porasla
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 22:05
evo mojih...ja ih sisam u jesen-ovu prvu sam skroz reznula a drugu ostavila kroz zimu da vidim sto ce biti,,obadvije su zive bez obzira na grubu zimu,posadene su na juznoj strani i non stop na suncu,a grancice sam dobila savjet da je pozeljno u 6.mj.saditi-nisam jos probala
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 13:29
Dali je ovo Santolina chamaecyparissus Lemon Queen?
 
 
 
Rijeka

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 18:54
od nje miriše cijelo dvorište
 
 
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 10:26
Pitanjce, da li je moguće sada pelcati santolinu,(da li staviti u vodu ili odmah u zemlju)  što se otkine malen gornji dio koji nije odrvenjen ili.... prekrasno izgleda, pretpostavljam da jednako uspijeva na kontinentu zelena i siva??  Hvala
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2014 u 14:26
da malo oživim temu

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2016 u 10:19
i ja ih kupila, prelijepe su, srebrne, čeka se vrijeme bez kiše za sadnju u vrt


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 21:32
u vrtu su...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.