Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Barcelona
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Barcelona

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:42
Katedrala Sagrada Familia...počeo ju je graditi Gaudi, nastavili je drugi arhitekti i još i danas se dovršava...
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:43
...
 
 
 N.J.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:45
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

korijenko...je li to bio neki maturalni put?
 
Nije maturalac je bio na Ohridskom jezeru, a u Barcelonu smo išli u organizaciji firme u kojoj sam radila u to doba Kvarner Express Opatija.
To je bio izlet za nas zaposlenike-đabaleze. Tamo smo išli avionom iz Ljubljane a nazad našim busevima preko Cannes, Nica, Monte Carlo ...
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:48

Pa kad će više skinuti ovu skelu ? Za mene najljepša katedrala. Ne vidim labude u ovom jezeru ispred.

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:48
...o, to je bio odličan put...lani sam i ja autobusom prošla taj put...volim putovati busom...
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:50
Za malo duže relacije najbolja kombinacija je bus a povratak kad si umorna avion.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:53
...da, baš tako...samo malo ko voli bus ili nema toliko vremena za odvojiti...iz busa puno toga vidiš i ulice i ljude i prirodu...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 09:56
..ovo pročelje je radio drugi umjetnik ( zaboravila ime )....
 
 
 
 
 
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 21:33
ovo stvarno treba videti uzivo,to mi je velika zelja
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 08:29
..u 4 dana smo vidjeli tek 10 dio onog što se može vidjeti, iako smo dobro iskoristili vrijeme....
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 09:22
....Antoni  Gaudi je umro u 74. god, početak 20.st.....zadnje godine je živio i radio u svojoj nedovršenoj katedrali....obučen u dronjke skupljao je milodare za dovršenje crkve.....pregazio ga jetramvaj u blizini svog gradilišta....Katalonci su ga proglasili  -  blaženim....
 
adio Gaudi!!!!
 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 09:28
....divan doživljaj je bila Font Magic na brdašcu Montjuic koja se nalazi u kompleksu Galerije moderne ili već neke umjetnosti.....
 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 09:29
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 09:35
...2 sata muzike , plesa vode i svjetlosti u svim duginim bojama....
 
 
 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 09:37
....neke fotografije su mutne jer sam ih skidala sa filma pa nemaju oštrinu....neke su od gosp. N.J....nadam se da se neće ljutiti što sam ih stavila na forum....Smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 09:43
 
 
 
 
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 11:08
Predivno, ja sam bila na Montjuic ali ne sjećam se fontane ,mislim da toga onda nije bilo, pričao mi je frend koji je bio prošli mjesec da je to nešto što se mora doživjeti. Muzika i voda, navodno da se to može vidjeti samo vikendom.
Ove podatke za Gaudia nisam znala, baš interesantno. Samo ti piši i dalje..
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 21:53
....fontana ima "predstavu" petkom i subotom od 19 00  do  21 00,  mi smo ostali 1h i 45 min. Snimila sam kamerom film kojeg upravo slažem i ponovo se divim toj atmosferi...a muzika...najviše me dirnula pjesma Barcelona ( Fredi i .....).
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 10:16
Feeenomenalno sam se provela na putovanju draga moja Manči! Toliko nam je želja u srcu a "putujući" sa forumašima barem dijelić toga i ostvarujemo.
MPK bila na maturalcu u Barceloni (pametna dječurlija boravila 5 dana u Barceloni a samo 1 noć u onom diskaču na plaži) i paralelno sam razgledavala 300 njezinih fotosa i tvoje fotkice,. Čudesno je kako različitit ljudi različito vide iste objekte a Gaudija nije niti doživjela, moram joj danas to pokazati jer znam kako će je oduševiti "igranje te velike dječje duše"!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 11:55
...drago mi je da ti se sviđa...mi smo , sasvim slučajno, pošli rutom Gaudija i vidili prilični njegovih radova, naravno ostalo je i za drugi put...ha,ha.......i bili smo oduševljeni...nekako smo se našli sličnih duša pa nas je jako veselio taj neobični čovjek sa takvom maštom....sad tražim kakvu knjigu o njemu na hrvatskom, ali ne nalazim.....
...diskače i plaže naravno nisam vidila, osim jedne prave rupe đe su svirali, pjevali i plesali flamenko, to je bio isto divan doživljaj....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.