Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amorphophallus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amorphophallus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 18:07


Uploaded with ImageShack.us

Jedan od onih gore na slici je požutio i izvadila sam ga !!  A ovo je bilo u zemlji !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
drazana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje drazana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 17:42
http://www.banjaluka-info.com/zabava/zanimljivosti/30963-video-procvjetala-najveca-i-najsmrdljivija-biljka-na-svijetu

Da li mi se cini ili sam  ovu biljku vidjela ovdje negdje na forumu, ma jesam sigurna sam, samo ne znam ko ju ima :)
Svi cvjetovi buducnosti su u sjemenu sadasnjosti
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 17:43
Originalno poslano od člana dodolakt dodolakt napisao:

Originalno poslano od člana diabolic diabolic napisao:


Nakon što sam dobio gomolje, male, oko 1 cm, posadio sam ih u tegle na prozor, tu i tamo zalijevao, i kako ništa nije raslo, bacio sam ih u kantu gdje držim humus glista. Nakon jedno dva mjeseca treba mi kanta, i na dnu kante stoje dva gomolja prepuna žilica bez naznake rasta stabljike ili već čega što raste iz gomolja. Odmah sam ga prebacio u zemlju, i izraslo je ovo:

[IMG]http://i49.tinypic.com/2vb53e9.jpg" />

Da li da to ostavim da raste u vrtu, ili da ga izvadim na suho mjesto, kada završi biološki ciklus u jesen ? Jer sam pročitao da bi bilo bolje da je gomolj zakopan u zemlji na dubini od 15 cm, a moji su na oko 3 cm ispod površine.
Hvala
OBAVEZNO UJESEN IZVADITI IZ ZEMLJE I STAVITI NA SUHO MJESTO, TAKO DRZATI CIJELU ZIMU BEZ ZALJEVANJA. U PROLJECE OPET POSADITI, ZALJEVATI I TAKO SVAKE GODINE. PROCVJETA OTPRILIKE ZA NEKIH 5-6 GODINA I TO ZIMI IZ GOMOLJA KOJI STOJI NA SUHOM.

šta je sa stabljikom zimi.. meni se sviđa velika razgranta poput stabla, koje sem vidjela kod tebe, to je valjda starija biljka
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 16:16

Biljčice iz semena
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.