Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Helichrysum petiolare
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Helichrysum petiolare

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 14:55
nije me dugo bilo...
da.. jako sam se trudila da mi uspiju i jesu.. zaista nemogu reći.. svi se dive.. ja sam ih čak vezala da se objese skroz i ispreplitala sam ih... i bili su predivni u kombinaciji sa vodenikama. ali nažalost kad smo otišli na more složili smo sistem navodnjavanja da ne krepaju i nije izdržao... mislim sistem..
vodenike su krepale skroz a silver je ostao... sad mi je samo on na balkonu i baš mi izgleda tužno bez vodenika smile43
sad je već tako velik da se spušta po krovu , lijep je ali fale mu ove prekrasne vodenike. šmrc........
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 19:30
Pa sad dodaj nešto drugo, maćuhice, erike....
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 20:56
evo mog na staroj krušnoj peći mpm


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2012 u 21:52
jadran81 predivna kombinacija
Enrikova nona lijepe su dekoracije tvoje krušne peći
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 10:03
kak sam bedasta.... zakaj se ja nisam toga sjetila sama... pa to je odlično.... budem nešto dodala... hvala otok..Thumbs%20Up
enrikova mama jako mi  se sviđa tvoj silver a i ova bacopica baš lijepo cvate...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 20:12
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

evo mog na staroj krušnoj peći mpm


 
 
E.nona, slika za zurnal ! Prekrasno !
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 21:02
prekrasno!!!!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 00:40
Da malo oživim temu.. Nisam znala da je ovo vrtna biljka, imam ga  u jednoj žardinjeri od prošle godine je ostao i dobro se drži. Nisam ga kratila, oblikovala pa neznam mogu li to sada ili je već kasno za naše područje?
Rijeka

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 09:22
Stavi ga van podnosi sve i meni je prekrasan, ne brinem se za zimu, svake godine kupim novog i cjelo ljeto uživam u njemu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 21:13
ja ga prvi put imam, uzela sam šarenolisni


posadila sam ga sa pelargonijom, mislila ga izbaciti na sunčanje cijelo ljeto, ali nakon popodnevnog sunca i vjetra, sav se objesiopa sam ga malo uvukla da se ne prži baš cijeli dan
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 22:57
Natalija ja bi ti savjetovala da ga odvojiš od pelargonije,jer treba puno vode i ima agresivan korijen.Ja ga godinama imam , ali uvijek zasađene zasebno i to u što veću teglu baš zbog korijena, bolje raste u hladu .To je samo moje iskustvo.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 14:40
fala jaco, mislim da ću tako i napraviti Thumbs%20Up
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 15:20
Imala sam ih u kombinacijama mini vrtića u cvjetnjacima i žardinjerama, a i u vrtu. Ljepše su izgledali u polusjeni ili prošaranoj sjeni. Lijepi su i dekoratini i samosralno, no meni su ljepši u kombinacijama kad popunjavan+ju praznine neke krasne cvjetnice. Kombinacija je mogo i uvijek se nađe baš ona kombinacija koja se sviđa vlasniku cvijeta.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 18:37
Ogroman je, a raste zapravo bez zemlje, u nekakvom šljunku.


Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 18:38
I još jedna vrsta, sa sitnijim listovima


Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 19:26
Ajme otok, tvoje je zeuzeo pola vrta i prekrasan je, ali sigurno prezimi, a kod mene na žalost ne pa uvijek iznova
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 16:57
Bog svima,
ja sam nova na forumu, ali se moram uključiti u ovu raspravu. Ovaj cvijet sadim godinama i uvijek na na strani kuće gdje je sunce od 11 sati pa do zalaska, super podnosi sunce, raste jako brzo, samo mu treba dosta vode. Odličan je i sve što je u blizini on preraste i uguši. Kaže gospođa od koje sam ga kupila ove godine, da tko ga želi kombinirat može ga ostaviti u onim malim petnjacima to mu je dovoljno.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 01:40
Imam ga i ja već nekoliko godina. Posađen je u kamenicu srednje veličine. Tijekom jutarnjih sati obasjan je suncem, ostatak dana je u hladovini. Svakog proljeća ga malo uboličim, nakon toga većinom ga pustim da raste kuda hoće, volim ga vidjeti tako razbarušenog, prirodnog. Skratim samo one grančice koje su baš krenule u neželjenom smjeru.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2014 u 23:37
Ja sam ga rezala u proljeće i opet poslije cvatnje jer bi doslovno ugušio sve oko sebe, ali jako je lijep onako sivkast u gredici.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.