Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jakarande  - Jacaranda Mimosifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jakarande - Jacaranda Mimosifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 10:07
Jakaranda u Dalmaciji moze vani, ali dok je jako mala treba je ipak unositi.
 
I nije ni priblizno onako lijepa kao na ovoj zadnjoj slici, cvate, ali mnogo mnogo rjedje.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 13:07
nina to sam i mislila, kolika je tvoja? ili ta koju si vidjela u cvatu
i znaš li nakon koliko vremena cvjeta u našim uvjetima?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 10:26
Natalija, moja je stara oko 5 godina, visoka oko 1.7 metara, u pitaru, nema naznake da bi cvala.
Ne znam kako bi bilo da je u vrtu.
 
 
Vidjela sam u Makarskoj velike (ogromno drvece), i one cvatu, onako po jedan plavi grozd na svakoj petoj grani.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 01:15
Kada će moja procvasti..Confused
 
Na vrh
Liliput View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liliput Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 18:22
Mira, da li ti je prezimila vani? Na kojem si dijelu obale? Ovisno kada si je posadila, treba za početak dobiti još lisne mase.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 00:42
Ostala je vani, zasađena je bila  i izgubila svo lišće. Nadam se da će baciti nove na proljeće.
Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 08:49
nisi je ničim štitila?
ja sam svoju zamotala agrilom, prije par dana sam se mislila bi li je otkrila, ali neka je štiti još malo

miro ova tvoja je bar duplo viša od moje, nadam se da je dobro prezimila i da će brzo potjerati
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 10:19
Natalija, ila je zaštićena ali koliko sam čitala normalno je da odbaci lišće. Jedino me muči ovo što sam pročitala:

Svake godine u vreme zimskog odmora kada odbaci lišće,
skratim za 1/3.... i navodno da se te odrezane grane mogu zakorjeniti.

Neznam dali treba nešto skraćivati da bude gušća?
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 10:31
E pa razgranat će se,kada odrežeš vrh biljke,  postati pravo drvo!!!    A odrezano "šiblje" - bilježim se sa štovanjem!!!  I Anaida je htjela stabalce klerodendruma thri., a mene neizmjerno usrečila odrezanim granama, !! Eto, to nije jučer na kavi bilo žicanje, a nije ni ovo sada, ali želim da ti uspije zakorjeniti se svaka odrezana grančica!!

Ovoj tvojoj velikoj u Njivicama bi se zbilja šikala lijepa krošnjica, a i ona u Rijeci bi bila šik sa suknjicom na glavi!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 10:39
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Svake godine u vreme zimskog odmora kada odbaci lišće,
skratim za 1/3....



moja je premalena da je već sada skratim,  ako pusti lišće, tj. ako je prezimila, neću je sigurno dirati ove sezone,

a skraćivanje se vjerovatno vrši radi oblikovanja


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 08:54
jučer sam je otkrila i suha je ko barut...
pokojna Thumbs%20Down
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 10:28
Onda je vjerovatno i moja.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 18:24
upravo dobila sjemenke, nadam se da ce nesto isklijati :)
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 08:04
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

jučer sam je otkrila i suha je ko barut...
pokojna Thumbs%20Down
 
Ni moja ne daje znakove života, barem ova u Rijeci. Danas idem do Njivica pa ću vidjeti što je sa onom tamo.
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,656 sekundi.