Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Armeria maritima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Armeria maritima

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 18:12
ne znam zašto, ali u 2 navrata sam imala ovu biljku i oba puta mi je propala - kupila bih je u kasno proljeće i posadila na sunčano mjesto, propusnu zemlju, povremeno zalijevanje... ne bi dočekala kraj sezone
ocvjeta i posuši se


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 19:07
Ja sam ju jesenas dobila od susjede i posadila, super se drzi, jedva cekam cvjetice :) Jelsa jeli se jos uvijek moze razdjeliti i razmnoziti, kod nas vegetacija jos miruje!!???
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 19:29
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Kako su, Hoya? Iako, moje prežive jake zime pa se nekako nadam da će im kod tebe biti još i lakše proći kroz hladnoću!
 
Super su, Anaida, lijepo se drže iako sam ih samo prvi dan zalila i zaboravila.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 10:37

Sunčana slika.

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 18:51
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ne znam zašto, ali u 2 navrata sam imala ovu biljku i oba puta mi je propala - kupila bih je u kasno proljeće i posadila na sunčano mjesto, propusnu zemlju, povremeno zalijevanje... ne bi dočekala kraj sezone
ocvjeta i posuši se


 Imala sam isti slučaj!Angry
Mislim da je problem u zemlji/suprstratu/tresetu u kojem je biljka posađena.
Svaki puta kad bi mi biljka ''umrla'', pri čišćenju gredice, primjetila sam da je zemlja (treset) u koju je biljka bila posađena u rasadniku ostala u gredici kao vunasta masa puna mrtvih korjenčića armerije. Biljčica nije pustila korjenje izvan te zemlje u gredicu.
Više nisam kupovala armeriju, ali svaki puta kad kupim biljku iz rasadnika ili u vrtnom centru, prije presađivanja ''razbucam'' korjenovu balu i nastojim istresti što više treseta u kojem su biljke posađene. Tek tada presađujem biljčicu u zemlju ili u žardinjeru. Neke biljke to mogu doživjeti kao šok, ali kako je riječ o trajnicama, oporave se nakon nekog vremena i ''srode'' - urastu u zemlju u koju ih posadim.
Ovaj postupak ne radim s ljetnicama (maćuhice, petunije, lobelije....) jer je njima za ovu sezonu bolje u tom  tresetu.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.