Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suručica - Spirea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suručica - Spirea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 20:42
Radikalnim prolecnim orezivanjem spiree dobijate lepu formu grma sa mnostvom cvetova, pa neka vam ne bude zao da se latite makaza.





Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 20:03
moja bijela cvjeta

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 09:07
Kako se zove ova bijela  Spirea jer je predivnaSmile


 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2016 u 10:56
Spirea prunifolia , nema je baš za nabaviti. 
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2016 u 12:06
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Bako, krasne su ti!
Negdje sam čitala da pepelnica napada posebno tamo gdje se pojavljuje suša.


Ne bi rekla da je suša problem. Jučer sam vidjela da je moju napala pepelnica kao nikad, a stalno pada kiša Confused.
Sa čime ju je najbolje špricati protiv pepelnice (u slučaju da prestane padati kiša prije nego se unište, pa da ih uspijem pošpricati) ?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2016 u 19:00
Anastazija, tvoje i Mimarine spiree su mi najdraže, iako su sve predivne...
Daj nam koju novu slikicu podari Smile
Sa pepelnicom na grmlju se nisam susrela, ali jesam na japanskom javoru prošle godine, nisam ga dirala i nakon nekog vremena je nestala, ove godine se još nije pojavila...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2016 u 13:27
Za suzbijanje pepelnice treba koristiti neki od fungicida - npr. STROBY, CHROMOSUL ili neki drugi fungicid.

Zimska tretiranja sa preparatima CUPRABLAU Z, BORDOŠKA JUHA, CRVENO ULJE ili nekim drugima, daju dobre rezultate u smanjenju i sprečavanju raznih bolesti na voćkama, grmlju ili ružama.

Danas na tržištu ima jako puno zaštitnih sredstava i zato se prije kupnje treba dobro informirati jer je praktičnije kupiti neki preparat koji ima višestruko djelovanje. Isto tako se treba informirati koja sredstva se smiju pomiješati pa se sa jednim špricanjem obavi zaštita.

Vodite i računa da se po novim propisima neka sredstva (koliko znam radi se o pesticidima) možete kupiti samo uz uvjet da ste položili ispit o sigurnom rukovanju i pravilnoj primjeni pesticida. 

Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2018 u 18:36

Rado bih malo razdijelila svoju ljetnu suručicu (roza) bar na dva komada. Kako je najbolje to učiniti? Treba li je cijelu izvaditi iz zemlje, razdvojiti i svaki dio zasebno zasaditi ili mogu štihačom samo „ubosti“ u polovicu grma i jednu polovicu izvaditi, a ostatak ostaviti na istom mjestu bez diranja? Ne znam kakav joj je korijen. Uzak i dubok ili plitak i širok. Bojim se da ju ne povrijedim. Sada sam ju orezala i čini mi se spremna za diobu.

Btw, jel  to samo ja neke fotografije ne mogu vidjeti ili je to i kod Vas tako? Na svim mjestima gdje piše „photobucket“ nema fotografija.

Na vrh
fiore View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fiore Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2019 u 18:47
Kupila sam danas sadnicu (Spirea cinerea) u Lidlu za 15 kn. 
Posadit ću je na proljeće u vrt i zbilja se veselim jer ove vaše sve izgledaju predivno!
Slikovni rezultat za flower smiley
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.