Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljekovito i začinsko bilje iz vaših vrtova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljekovito i začinsko bilje iz vaših vrtova

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ljekovito i začinsko bilje iz vaših vrtova
    Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 09:33

Što od ljekovitog i začinskog bilja uzgajate u vašim vrtovima?

Poželjne su slike, naziv, latinski naziv a po potrebi i opis.
Ovdje bi mogla biti i prilika za razmjenu ove vrste bilja.
 
Evo ja ću početi sa slikama iz mog vrta:
Majčina dušica (Thymus serpyllum L. )
 
Ružmarin ( Rosmarinus officinalis L.):
 
Čubar, primorski vrisak (Satureja montana ):
 
Matičnjak ( Melissa officinalis L.)
 
Ruta, rutvica (Ruta graveolens L.)
 
Pelin vrtni ( Artemisia absinthium L. )
 
Origano grčki ili bijeli origano (Origanum heracleoticum )
 
Ljubica, vrtna (Viola odorata L. ) pomiješana sa jednom mentom (ne znam točno kojom )
 
 
 Naravno, to nije sve.Ali za sada je dosta....
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 15:28
Fermina, to je defnitivno menta piperita.... :)) krasne su ti slike :))))

...kad uhvatim vremena stavim i ja :))) iako od nas hladnije i vjerujuem po tvojim slikama..tek za mj dana ćemo te stići :)) ..npr vrisak je tek počeo pupati listiće :) a o cvatu rute još nema ni govora..... nikako :))....nooo ružmatin cvate cijelu god... :)

danas kišan i tmuran dan.... lijepo je vidjeti ovo blistavo svježe zelenilo :)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:02
A evo i tvoj rosopas (iz Slavonije ).I on procvjetao:


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:11
stvarno korisna tema a i slike su lijepe, imam, čini mi se, majčinu dušicu kao dekoraciju u jednoj tegli od terakote, a slijedeće mi je u planu otići u "divljinu" i pokušati prenijeti u vrt Mravinac (origano)- njegovo matično mjesto Mravinci su upravo po njemu dobili naziv.
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:12
....a ljepo se udomaćio :)

moram priznati da sam nabrzinu prije mraka mobitelom poslikala neke biljkice .... al sve jo manje više spava još.....
...rosopas bacio na drugom grmu 1 cvijet al nije to to... još mu je rano....
..kadulja baca kao neke pupove... al nije to to.... matičnjak se tek budi..... gavez tek baca listiće.....a ostalo kraj svibnja, početak lipnja.... se čeka.... :)


rosopas,chelidonium majus


ružmarin, rosemarinus off.


mentha pulegium


melissa off.


salvia off.


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:31
Prošlogodišnji mažuran: 
bazilika obična, sitnolisna bazilika, luk vlasac i origano:
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:58
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

stvarno korisna tema a i slike su lijepe, imam, čini mi se, majčinu dušicu kao dekoraciju u jednoj tegli od terakote, a slijedeće mi je u planu otići u "divljinu" i pokušati prenijeti u vrt Mravinac (origano)- njegovo matično mjesto Mravinci su upravo po njemu dobili naziv.


To za Mravince nisam znala.Uslikaj taj mravinac da vidim je li to ovaj grčki što kod nas raste.A miriše, mmmm...ma kakav kupovni origano.Ne može se usporediti.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 23:01
hm,...ja i slike, nadam se da se nećete načekatiLOL.
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 23:37
Ajde, možeš ti to,minimode.Embarrassed
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 10:19
Evo još sličica ljekovitog bilja iz mog vrta.
Mažurana (Origanum majorana L.) koja je uspjela preživjeti snijeg zahvaljujući starom prozoru.
 
 
Kadulja (Salvia officinalis L.).Iako je u vrtu imam puno za sušenje za zimu je ne berem iz vrta nego s visine od 500-njak m i to onu koja se prži na čilopeku u siromašnim uvjetima i ne gleda na more.
 
 
Crni sljez (Malva silvestris L.) i neven (Calendula officinalis L.) kojih ima svuda rasijanih po vrtu:
 
 
 
 
 
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 11:26

FD, bio vrt je fantastičan, vjerujem kada se udruže sve te arome, mirisi, boje....sreći nema kraja. Eto stvarno se nadam da ću uskoro jedan dio vrta posvetiti tim biljčicama,...moram još dobro proučiti kakvi uvjeti kojoj biljci odgovaraju i što ona može pružiti ostalom bilju u vrtu (obrana od nametnika itd...)Tongue

«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 21:28
U mom vrtu melisa je podivljala.Zanima me kako je koristite. Prošle godine sam od nje radila sok, liker i juhu, svi recepti sa neta, no nije me se nekako dojmila.Ermm
 Šta da radim s njom? Imate li neki prijedlog?

          
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 22:41
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 13:52

Hvala SilveK, ne mogu vjerovati kako sam zapela samo na prvoj stranici začinskog bilja i čudila se da nema više o tome. Još sam nova na forumu i još ga proučavam.Smile.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 23:43
Evo procvjetala jedna od moje tri bazge (Sambucus nigra ).
Obožavam je u zimskim čajevima.A sada uživam u njenom prekrasnom mirisu u vrtu.



Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 12:53
....božeee..... ja joj očekujem vidjeti cvat tek za mj dana... 
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 18:51
Ovo mi je bas pomoglo jer sam ove godine odlučila jednu gredicu s zacinskim biljem posijati .pa SAD ak netko zna sto sigurno uspijeva u okolici Gorice i kolika je cijena sjemena ?? Lijep pozdrav
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 16:33
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/moje_zacinsko_bilje/71962.aspx -

Moje začinsko bilje Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.