Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - rezidba josti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


rezidba josti

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
davorin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje davorin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: rezidba josti
    Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 17:29
Dobar dan,novi sam član.Zanima me da li netko zna kako se vrši rezidba josti.hvala,pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 22:59
Pozdrav, dobrodošao na forum!Smile
Što su točno josti?
Na vrh
davorin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje davorin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:55
 josta je križanac između ribizla i borovnice,bar tako pretpostavljam,ukusna je a po grmu može imati oko dva kg uroda.Moj urod je bio sto puta manji i reda je veličine dvije do tri bobice.Lako se rasađuje ,to mi uspijeva jedino ne daje plodove.,za sada.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 22:12
Malo sam sad pregledala po netu prema ovom opisu, josta je križanac ogrozda i ribizla, a uzgaja se isto kao i crveni ribizl. Crveni ribizl rodi na dvogodišnjim i trogodišnjim izbojima - dakle ne smiju se na proljeće raditi veći zahvati rezidbe ako se želi urod, tek estetski - vodopije i ako je pregust grm da se krošnji da zraka. 
Na vrh
davorin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje davorin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 11:00
 Hvala na odgovoru,Silvek.Mojim jostama neodgovara sastav tla,to pretpostavljam pa su zato zakržljale i ne daju urod.Probaću sa pepelom pa ću vidjeti.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:43
Drveni pepeo sadrži puno kalija, ali mislim da to kod tebe nije problem, jer kalij utječe na fotosintezu te formiranje korijenja, a nedostatak kalija se vidi po tome da lišće smeđi po rubovima i odumire, a kad se radi o slabom zametanju plodova - tu fali fosfor, a njega ima puno u gnoju od peradi - samo s njim treba jako opasno jer se može spaliti biljka s njime, najbolje na jesen. Možeš probati i s kamenim brašnom, sirovim  fosfatom i Thomasovim brašnom - ako ih uspiješ nabaviti.
Preporučam ti da napraviš tekuće gnojivo od koprive i da ih ljeti time zalijevaš, biljke ga obožavajuWink

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2074

Na vrh
davorin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje davorin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 19:19
 Hvala Silvek na odgovoru.Kako ne volim upotrebljavati umjetna gnojiva i pesticide,našao sam recept za gnojivo od koprive i odlučio sam se za tu varijantu.Joste su u G.kotaru a tamo ima dosta koprive.Zahvaljujem i pozdravljam.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 22:35
želim oživjeti ovu temu.imam nekoliko grmova joste i na njima ima toliko plodova da ih ne možemo pojesti.zamrznut ću.to je super voće lako se uzgaja i puno je vitamina
evo i neka slikica
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 22:43
Picture 011
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 23:10
Ja sam jostu nabavio kao reznice ogrozda a na kraju ispalo da je josta a ne ogrozd Tongue.

Od oziljavanja do roda proslo je sveukupno 3 godine a ovako su izgledali prvi plodovi kod mene prosle godine.

Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2016 u 19:48
Ovogodisnje drvce joste sa plodovima Smile.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2016 u 21:38
Miso, hvala  a sada čekamo uputu o razmnožavanju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2017 u 08:32
Razmnožavanje joste margotiranje.



Rezultati ožiljavanja joste.


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2017 u 10:04
Miso, hvala za ove upute....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.