Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - šta je ovo??
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


šta je ovo??

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
hela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: šta je ovo??
    Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 20:04
evo ovo sam dobila u 4-om mj,posadila i sad nikako dočekat da poraste i da vidim cvit. rekli su da je to nekakvo drvo i da ima puno puno bilih cvitova. prvo sam pomislila da je anđ. trublja ili datura...pa sam nazvala osobu od koje sam to dobila i kaže da to nije to,nego da je puno lipše... e sad ja ću poslat sliku,pa možda neko i zna šta je to,a ako ne sačekat ću cvit pa ću i onda poslatTongue





p.s zanemarite ovu travu Embarrassed...to sam posijala DIHONDRU  i dobila to ...nešta ništa...bljak...al ima je na nekim mjestima...valjda će bit nešta od nje,ovu divlju čupam...al brža je od DIHONDRE Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 20:45
Hela,ovo jeste andjeoska truba ili brugmansija.Razlika izmedju dature i brugmansije je ta da je datura jednogodisnja a brugmansija vise godisnja.S tim da se u hladnijim predjelima poput mog,Sarajevskog,mora preko zime unijeti na mjesto koje ne mrze...I kod dature cvjet ide na gore a kod brugmansije na dole.I polako cvjetat ce al tek kad bude imala krosnju i oblika slova Y.Tvoja se već račva,ali cvjet češ sačekati još malo...
Na vrh
hela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 22:35
hvala puno na odgovoru Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.