Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rižin papir
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rižin papir

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ancii View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ancii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Rižin papir
    Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 23:23
Zanima me koju vrstu rizinog papira koristite za printanje?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:48
Anći, nitko nam ne pomaže!!!!
Ljudi, pomagajte.....smile143
 
Treba nam papir, a neznamo koji kupiti....smile42
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 14:49
ancii i maya neznam tocno koliko vrsta rizinog ima..ja sam imala jedan prilicno grez,i jedan malo finiji,ali pretpostavljan da ima jos finijih,tanjih..za printanje se preporuca sto tanji..neznam jesam li pomogla,mozda netko ima konkretniji odgovor.Wink
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2009 u 11:26
Tanki rižin papir drži npr. hobby-shopovi Lumos i Chemaco, a malo deblji i tvrđi npr. knjižare-papirnice Prosvjeta i Profil.
Svi nabrojani su u Zagrebu, ali imaju svoje stranice na webu pa progooglajte jeL imaju dostavu u druge gradove ili zamolite nekoga da vam kupi kad je u Zagrebu jer su to većinom malo role ili zamotani araci rižinog papira.

Ja sam dosad probala printati na ovom debljem, ali i njega sam sa medicinskom ljepljivom trakom zalijepila na obični A4 papir (selotejp ne smije u laserski printer).
Tanji se još lakše gužva pa ga je isto bolje zalijepiti na obični papir i provući kroz printer.

Inače slobodno probajte printati na neki tanji papir za zamotavanje kojeg imaju u pekarama i cvjećarnicama, s njim se može decoupagirati ;)
Na vrh
ancii View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ancii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2009 u 17:03
Hvala na informacijama!!
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 08:26
Danas bi trebala prvi puta raditi sa rižinim papirom na staklu-slika. Sve mora biti jednostavno -pozadina bijeli rižin papir. Molim potvrdu da li redosljed ide ovako:zalijepi motiv
          :obojaj motiv sa donje strane svjetlom akrlnom bojom
          :zalijepi preko svega rižin papir
Imam još dva pitanja- da li u tom slučaju rižin pair ide i preko motiva
                                 - da li motiv printam na rižin papir
                                 -da li se papir prije ljepljenja malo namoći u vodi

To bi bilo to,molim odgovor, jer znam da vas ima jako puno majstorica koje su to radilesmile68
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 14:56
brani nisam radila sa rizinim na staklu,ali koliko znam ne treba bojat motiv svijetlom akrilnom,to se radi jedino ako preko dolazi podloga tamne boje..dakle zaljepis motiv i zatim preko cijele povrsine rizin papir,znaci i preko motiva.
printati mozes i na rizin papir,ali i na obicni,rizin se ne moci,a obicni da,i to samo na kratko ga potopis u vodu i dobro pospugas među ubrusima..
a po meni,najbolje je radit sa salvetom,jer kod printa se isticu rubovi,i treba ih se dorađivat..evo par primjera kako to izgleda sa motivom sa salvete..










a ovdje je motiv na rizinom papiru,malo se isticu rubovi motiva,ne bi znala rec jeli tako uvijek bude kad se lijepi ta kombinacija,ili je motiv na tamnijem papiru od ovog koji je u podlozi,stvarno neznam..

Na vrh
ancii View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ancii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 21:52
Brani ja ti jos nisam radila s rizinim papirom tako da ti nažalost nemogu pomoć.Unhappy
Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 23:39
Ali ćemo,ćemo Ančii!!
Si kupila boju, papir čeka....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.