Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - ukrasne trave - slike iz rasadnika
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


ukrasne trave - slike iz rasadnika

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: ukrasne trave - slike iz rasadnika
    Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 08:26
Neki dan sam bila oduševljena ukrasnim travama u našem rasadniku. Tada nisam imala čime slikati, prilikom mog ponovnog posjeta rasadniku više nije bilo baš svih primjeraka, prodani usprkos prilično visokoj cijeni (80-140 kn)

Samo sam ovoj zapamtila ime

juncus effusus spiralis



a svima ostalima neznam ime




















Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 08:47
Pa jesu krasne, ali im je i cijena Confused
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 09:54
Otok, imaš pravo da je cijena koma. I ja sam pomislila da se radi o Phormiumu, koji je preko metra visoka biljka i nije trava nego novozelandski šaš i kreću se cijene kod nas oko 100-150 kn. Trave su uglavnom prosenjak Penisetum, one s bijelim klasovim, a one s metlicama su kineski šaš, miskantus (Miscanthus sinensis), onaj zebrasti je zanimljiv i zbog lišča i zbog metlica, ali što je previše, previše je.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 22:05

Otok mogu kopitrati i staviti ove predivne slike u galeriju???

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 07:02
Što se mene tiče može, a u rasadniku sam pitala da li smijem slikati, pa mislim isto da može 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:30
Na vrh
alexandra_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 20:48
Pozz! Zna li netko kako se zove ukrasna trava koja ima listove širine i oblika kao što je ova prugasta samo što su žarko do tamno crvene boje i u jesen ima crvene metlice? Tražim po netu naziv te biljke i gdje se ju može kupiti pa ako netko možda zna bila bih zahvalna!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 21:18
Možda je to Pennisetum setaceum Rubrum?
Na vrh
alexandra_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 22:39
Mislim da je! Evo nekih slika koje sam pod tim nazivom pronašla na netu..
Jako bih voljela tu ukrasnu travu vidjeti ovo ljeto u svom vrtu pa Vas ljubazno molim ako netko zna gdje se može kupiti ova prekrasna biljka bila bih jako zahvalna na informaciji! tnx!

    

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,168 sekundi.