Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - trebam savjet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


trebam savjet

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Amfora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amfora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 12:22
Uh, prvi put sam se uopće prijavila za forum, ali nisam više iz prikrajka mogla samo gledati, nego hoću i pokoji savjet, jer sam totalna početnica. Sve mi izgleda prekrasno, pa me zanima šta je najlakše za početak napraviti, odnosno što izgleda dobro bez puno muke 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 12:38
Dobrodošlasmile99.Najbolje ti je ući u pokoju od naših galerija pa odlučiti sama.Ja npr volim obnavljati stare ružne stvari.A najlakše?Možda jedna kutijica sa ravnim plohama.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 13:05
Originalno poslano od člana kami kami napisao:

andora2: dosad si vjerojatno i sama probala što se može s batik papirom Tongue

nego, tema se zove "trebam savjet" pa evo:
čistim jednu malu drvenu klupicu koja em je bila u prošlom stoljeću bojana i nije opće lakirana i još je duuugo stajala vani na balkonu...
već sam ju 2 put brisala i šmirglala, šmirglala i brisala, ali jednostavno je i dalje prljava...Ouch
iskreno, ne znam do koje bi boje trebala doći jer je podloga neka crvenkasta...

1.pitanje: s čim bi ju smjela vlažnim obrisati, a da ne naštetim drvu i da se ne namoči?
2.pitanje: još je na vrhu 8 rupica od čavala koje su zahrđale unutra, izvadila sam prašinu iz njih,
ali ne znam čim da ih popunim, da malo više drvofixa u kombinaciji s bojom stavim?
molim kućne savjete (tipa limun+sol za čišćenje kade) jer mi nije do još dodatnih troškova...

i tak, nikak da pofarbam klupicu dok nije dovoljno čista Tongue
Moj sistem:Sprej za odmaščivanje u kuhinji,brzinsko pranje u kadi sa četkicom za nokte i zube.Isprati pod jakim toplim tušem.Obrisati.Neka se još malo suši preko noći.U velike rupe komadići čačkalica ili štapića za ražnjiće  pa kit za drvo,ostalo samo malo pokitati.Jedna ruka bijelog ,a onda razmisliti što dalje.Hvala bogu na šebiju.Pokrije sve nedostatke.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 13:06
Btw,kupi si kit za drvo.Vidim da imaš volje.Trebače ti često.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Amfora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amfora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 21:06
Već neko vrijeme pratim dosta toga vezanog za decoupage i dakako, sviđaju mi se kutijice, ali mi to izgleda komplicirano za početak. Imam jednu malu kao za nakit, drvenu i probati ću sa time koristeći savjete pročitane na forumu, pa da vidimo kako će ispasti. Zovem u pomoć kada zatreba.
Na vrh
štrigica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje štrigica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 18:07
prijavila sam se samo zato da mogu iskusne tete salvete pilati pitanjima... čitam, čitam i čitam i onda se zbunim jer mi stalno upadaju neki novi momenti... pa je sad pitanje- hoće li ovo uspjeti... opis "ovoga":
 
za test svojih sposobnosti odabrala sam valjda najjednostavniju stvar na svijetu - kutiju za cipele... karton je glanz pa imam slijedeći plan - prvo proći onim brusnim papirom (karta devera o kojoj pjeva Massimo :D).... prelakirati tamnom bojom (tempera????) rubove... po sušenju navoštiti svijećom... prebojati svijetlom temperom... pustiti da se osuši...pobrusiti lagano navoštene dijelove... uzeti drvofix i komad salvete... namazati kutiju drvofixom, staviti salvetu, od sredine na dalje pinelom razvući drvofix (dakle salveta je u drvofix sendviču)... zalijepiti sve komadiće salvete... pustiti da se osuši... našpricati bezbojnim, po mogućnosti akrilnim, lakom... sušenje i to bi trebalo biti to....
jesam li dobro iščitala kako to ide????
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 18:23
Sve si odlično proučila! Ajmo, u akciju! smile215Ne znam jedino moraš li baš busiti kutiju s obzirom da je od kartona...
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
štrigica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje štrigica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 12:40
odustala sam od kartonske kutije.. ne znam zašto...
moj prvi rad je maleni bančić koji je stajao onako jadan i nikakav na kiši... prebojala sam ga nekom hempel tamno smeđom bojom pa se jedan dan sušio, pa sam jučer dva sloja akrilne bacila (natrljala sam rubove voskom)... pitam se kako ću danas obrusit dva sloga te akrilne bijele...
uglavnom danas slijedi decoupage...
jesam ga razvuuuukla... ali dobro... 
sad pitanje... jel' mi lakše stavljati veće ili manje dijelove salveta...
salvetu u drvofix sendvič ili samo od gore drvofix...
koliki pinel za decoupage je najbolje uzeti... prosto me strah današnjeg dana smile226
Na vrh
štrigica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje štrigica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 11:00
bančić je ispao lijep... shabby chic u kombinaciji sa salvetnom tehnikom radi čuda... danas ću ga još lakirati i onda je sasvim gotov... muku mučim sa decoupageom tako da to nije savršeni rad kakav bi zadovoljio istančane ukuse iskusnih teta salveta ali ja sam zadovoljna jer je PRVI...
dok sam ja radila na njemu moji sinovi su se zabavili oko kutija za cipele... bojali su ih u bijelu u koju smo dodali kap tempere oker boje i počeli lijepiti salvete... uživaju u mackanju...

ako salvetu stavim na suho - neće se zaljepit... nikako...
ako namažem od dolje ljepilo opet mi se diže sa podloge kad povučem kistom... zato sam ja lijepila prstima :)
naravno učim na greškama pa sada znam da dva sloga drvofixa znače bijeli sloj preko salvete...

CRACKLE sam dobila nehotično... prvi sloj (smeđa) je hempel... drugi sloj je bijela Aqualux ili tako nešto... gdje je bijela boja tek ovlaš nanesena (unutarnji kutovi su mi zbog jedne prečke bili lagano nedostupni pa sam obojala koliko sam dohvatila u tanjem slogu...
 ostao je Crackle...

Smile


Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 21:38
strigica mozda ti pomogne moj nacin ljepljenja salvete,ja ti radim tako da nanesem tanki sloj ljepila,moze i drvofiks,prislonim motiv,i onda po tome tufkan suhom spuzvicom..sto snaznije to bolje,na taj nacin ti nestanu nabori..prije stavljanja gornjeg sloja ljepila sve dobro posusi,meni se,ako to ne napravin ponekad naknadno malo nabora motiv..nekad  san prije tufkanja zaglađivala motiv rukom da se priljepi,sad vise to ne radim..skontala sam da mi se vise nabora stvori tim zaglađivanjem nego ovako..
svakako ti je lakse lijepit manje komade salvete,ali i za velike nema problema ako radis na ravnoj povrsini..rijesenje ti je u peglanju salvete..naneses sloj ljepila,osusis ga,prislonis motiv,preko stavis masni papir i peglas na laganoj temperaturi..prije stavljanja gornjeg sloja ljepila sve dobro posusis,obavezno..
eto,nadam se da sam bar malo pomogla,i da san bila jasnaWink(zna se meni desit da vas zbunim zacas,i to cestoLOL)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.