Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tamjan - Plectranthus sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tamjan - Plectranthus sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 19:00
Ja kupim na proljece dvije, tri biljke, zasadim u sanducic po jednu i onda uzimam pelcere. Ozile se vrelo brzo u casi sa vodom i moraju biti vani. U kuci pocne lisce da im otapada. Nije vazno da li su pelceri uzeti u aprilu, julu, avgustu...vrlo brzo rastu i stignu ove starije, posadjene u proljece. Sad sam uzela jednu saksiju i sve grane sam isjeckala za pelcere, pa vidjecemo hoce li i ove godine biti kao prosle...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 20:30
pridružujem se fanovima smrdljivca (vele da vrag bježi od tamjana LOL ) haha a meni MM kaže da malo tu i tam vučem na vješticu...dakle samo sam htijela reći da su kod mene preživjeli vani ovu zimu zasađene u vrtu orezala sam ih i nadam se da če nešto od njih i biti ,ako ne onda svake godine ču pelcat mlade Big%20smile no to je definitivno biljka koja če popunit bilo koju prazninu svojom bujnošću ne smeta joj niti žarko sunce niti ju trga ludi vjetar i meni je atraktivna tako šarenolisna...u svakom slučaju za mene i moj vrt savršena  
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 16:57
Danas sam u jednom dućanu naletila na tamjan, ajme meni kako je sve mirisalo, fantazija !!!
Jel vrijeme da se to sad već sadi ? Prošle godine sam malo uranila sa kupnjom pa je naletio neki mraz i pofurio ih.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 18:42
Ja sam svoj vec posadila. Uzela jednu saksiju, iskidala pelcere, oni se ozilili i vec su u sanducicima. Moze on i do nule da izdrzi, samo ako je malo zasticen i ako se vec primio. Moja terasa je prekrivena lexanom pa mi je prezivio, cak se tu i ozilio bas ovih dana dok je bilo hladno i dok je padao snijeg. On nece na niskim temperaturama bas da raste bujno ali nece ni uvenuti.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 12:42
Ja sam danas kupil tamjan i uzela grančice i stavila u vodu. Koliko mu vremena treba da se ožili?
Na vrh
anicadk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2013
Lokacija: slavonija
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anicadk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 09:59
ja sam imala prošle godine tamjan na balkonu, vrhove sam otkinula, i odmah piknula u zemlju i primi se,nisam stavljala u vodu, ukoliko želite postići grmolik izgled, otkidajte vrhove, tako da se biljka lijepo formira
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 11:28
Stavim ih direktno u zemlju i uvijek se ožile. Vrlo se brzo zakorjene
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
anicadk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2013
Lokacija: slavonija
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anicadk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 10:22
http://s1276.photobucket.com/user/anicadk/media/01102012693_zpsac578a5a.jpg. -

ovo je moj prošlogodišnji, sa begonijom, na žalost nisu mogle pokazati svu svoju raskoš jer sam ih tek u 8. mjesecu stavila, a ove su slikane u 10 mjesecu

http://s1276.photobucket.com/user/anicadk/media/18102012727_zps671c0e95.jpg. -
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 15:50
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/tamjan/61030.aspx -            moj ovogodisnji imam u jos jednu saksiju pa kad slikam postavicu prelijeposmile71                       
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 08:47
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/tamjan/61134.aspx -                             bryo raste i lijepo se rasirismile78
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 20:29
Da malo podignem temu,evo ga u jesenskom cvijetnom izdanju.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 21:44



Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 19:26
Originalno poslano od člana Jaca123 Jaca123 napisao:

Da malo podignem temu,evo ga u jesenskom cvijetnom izdanju.
koja ljepota!Moj je u vrtu i morat cu ukrast za balkon jer je ovako super!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 12:16
Cure, krasni su vam svi odreda, ja se ove godine baš i nisam proslavila s njim. Bit će bolje iduće godine.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 11:39
Prekrasni su vam !  A lagani, a mirisavi, obožavam ih.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 19:20
ovogodišnji, još malen Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2015 u 10:12
porastao Heart
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 19:30
Joj kako su vasi tamjani lijepi i veliki!
Ja sam prije nekih mjesec dana dobila veliku grancicu tamjana teta mi jebrekla da je isjecem na manje komade i dobila tri malene grancice ubola ih u zemlju i zaljevam ih svaki dan kao i ostalo cvijece. Ali me malo brine.vi svi imate velike grmove cvijeca a ja jos samo te male grancice. Koliko mu treba da se on pocne siriti tj kad ce se on poceti pretvarati u malene grmove?Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.