Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije zimi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije zimi

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
mandy2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandy2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 16:10
samo da vam javim da su moje nakon par dana od sijanja počele nicati i sad me već hvata sasvim suprotna panika od one da neće niknuti : šta sad da radim s njima do travnja-svibnja Wacko? ( istina tek su provirili iz zemlje, ali ipak ! )
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 20:09
Možda je najbolje da ih sada držiš na južnim prozorskim policama. Zimsko sunce nije toliko jako da im može štetiti.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 13:08
kod mene cvate ova na istočnom prozoru

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 13:34
Iz mog iskustva,
mlade biljcice muskatli treba umereno zalivati jer su male,
i nemogu puno popiti.Kako budu rasle tako oovecavati kolicinu vode.
I jos nesto....tako male biljke bu trebalo da su u sto manje zemlje jer se bolje ukorenjuju....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 16:49
.....ja  bi  ih  stavila  na  umjereno  grijano  mjesto  sa puno  svjetla,  da  rastu  a  opet  da  ne  polude  naglo...
Na vrh
zamka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zamka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 00:20
zanima me kako vi razmnožavate puzajuće perlagonije? što treba napraviti dali kada ih odrežete treba staviti u vodu ili postoji neko drugo riješenje u teglici?????
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 10:12
Zamka, ja sam u travnju sadila pelargonije. neke grančice su se slučajno pokidale i odlučila sam isprobati da li će se primiti.
 
Uzela sam okruglu viseću teglu, na svakoj grančici otkinula sa listove sve do pretposljednjeg para (višak listova iscrpi reznicu). Dno reznice podrezala sam ukoso sa oštrim škarama, te sam tako sviježe odrezano uvaljala u NEOKOR prah (br. 1). u tegli sam napravila rupu sa prstom, upiknula, zatrpala i pritisnula. Zalila sam i održavala sam vlagu. Nakon cca. mjesec dana pojavili su se prvi novi listovi, a već sada sprema se cvatnja.
 
Svo vrijeme vazu sam držala u hladu.
 
Ja inače za reznice uvijek koristim Neokor (1, 2 ili 3) i pikam ih direktno u zemlju. Uspjeh je zagarantiran.
 
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 09:57
Tratincica44 potpisujem svaku riječ, iz vlastitog iskustva. S tim što ja u jesen prije unošenja pelargonija u podrum, sve skratim na cca 15-20 cm, a s odrezanih biljaka skinem zdrave pelcere koje posadim u male kaljiće. Dakle, reznicu odvojim od odrezane biljke, skratim ju na cca 10 cm skinem sve donje listove, umočim u prah za zakorjenjivanje, a onda kaljić stavim u škaf s vodom tako da se zemlja odozdo natopi vodom. Sve stavim na rešetku da se dobro ocijedi i posložim na prozorksku dasku. Za mjesec dana vidi se koja se reznica ožilila jer krenu mladi listići. Svo vrijeme boravka biljaka u kući zaljevam ih na isti način - potapanjem u škaf. U proljeće persadim u veće žardinjere i uživam. Ne činim to svake godine jer bi bilo previše. Evo na slici imam prošlogodišnje koje ću ovih dana malo skratiti i unijeti u podrum. Mračan i ne baš hladan (drvarnica u zgradi) pa se biljke napate, ali u proljeće krenu. Što se zalijevanja tieče, učinim to jedan put mjesečno.

Slikano jučer pa su već otužne zbog jeseni, ljetos bile super.




Što se tiče ovog čuvanja pelargonija u novinskom papiru ja nisam probala, ali moj susjed svake godine svoje zonale pelargonije počupa, očisti od zemlje, umota u novinski papir i ostavi u podrumu. Ja se svakog proljeća na njega sažalim kad iznese te biljke. One budu jadne i otužne, ali vjerovali ili ne za mjesec dana budu ljepše nego moje koje sam cijelu zimu mazila i pazila. Možda treba probati???

Sijala nisam nikad jer mislim da je to dugotrajan posao. Pelcanjem ipak brzo dobijemo novu mladu biljku.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.