Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kako se zove
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kako se zove

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kako se zove
    Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 08:57
molim sve koji znaju nešto o ovoj ljepotici meka se javi i pišu svoja iskustva
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 09:02

ovdje se nalazi slika.
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 09:06
sorry, izvinjavam se svima ako sam nešto pogrešno uradila, još sam početnik na forumu, i molim moderatore neka ovu temu prebace ako joj ovdje nije mjesto.Ovu sam biljčicu dobila na poklon prije 10 dana, ne znam ništa o njoj, od velike pomoći biste mi bile sve sa svojim iskustvima, triša ti si veliki znalac o cvijeću, pa niho, anaida, i ostali.Pomozite!
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 09:10
To ti je Fikus benjamina uzgojena kao bonsai.
Odgovara mu temp. od 14-18C. Ne podnosi propuh i pokazat će to opadanjem listova. Ne trpi previše vode jer mu korijenje samo zadržava vlagu. Da ste pretjerali pokazat će vam svijetlosmeđim mrljama po listovima. Najlakše ćete provijeriti zabodete li prst u zemlju 2-3cm. Inače je biljka osjetljiva na promjene mjesta i osvijetljenja odbacit će dosta listova da bi novi koji budu rasli bili prilagođeni na drugačiji intenzitet svjetla.Poškropite ga vodom sobne temp. svakih 20-ak dana. Voli mnogo svjetla ali ne direktno. Presađivaje je najbolje obaviti u proljeće. Prihraniti ljeti svakih 15 dana a zimi jednom mjesečno tekućim gnojivom.Ljeti je dobro iznijeti fikus na otvoreno (paziti da nije na propuhu i direktnom suncu). Tako će biti u najboljoj formi i spreman za zimu u zatvorenom. . Ova biljka fotosintezom pročišćuje zrak.  Zajedničko svim vrstama fikusa je da traže istu njegu.
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 09:13
draga Tija, hvala, a dal znaš nešto više o njoj, pošto su joj počeli listići da opadaju, inače smjestila sam ju pored prozora, svjetlosti ima dovoljno i previše.Primjećujem da listići pocrne i opadaju.
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 09:15
hvala tija, mrat ću da je premjestim, nalazi se tačno ispod klime i svjetlost direktno na nju pada.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 09:16
evo dodala sam "uputstva za uporabu" Wink Sretno s uzgojem!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 17:07
Moram ispraviti Tiju, to nije ficus benjamin nego ficus microcarpa.

Ima i na našem forumu na ovom linku

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=529&KW=ficus+microcarpa&PN=1
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.