Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - lavanda i kadulja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


lavanda i kadulja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: lavanda i kadulja
    Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 16:06
zanima me da li netko zna gdje bih mogla nabaviti sveznjice lavande (buketice) suhe? svi prodaju samo jastucice, no htjela bih sveznjice (nisam bila na moru ove godine pa ju nisam nigdje stigla sama ubrati).
 
takodjer trebala bih bijelu kadulju takodjer po mogucnosti buketice.
 
pokusala sam iz sjemena uzgojiti lavandu, no tesko je to u ovim predjelima jer nemamo odgovarajuce uvjete zimi (zaboravila sam ju unijeti jedan dan kad je pala temperatura i ode pa pa ovogodisnja mladica koju kupih u kali na zitnjaku).
 
fala na konstruktivnim savjetima :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 23:14
Ninochka,ja sam vidjela ,kod nas,u "bioaromatici" da imaju i svežnjeve lavande.To je firma ,barem sa sjedištem,u Zg.Ne znam imaju li i kadulje.
"bioaromatica"
samoborska cesta 145
 aromatica.hr probaj i tu pogledati.
Kaj se tiče pelcera,nebi se trebala lavanda smrznuti.Kod mene se nikad ne smrzne,ni mlade ni stare.
Ak je ne nabaviš,sjeti me na proljeće pa ti ja dam pelcera i lavande i kadulje.
 
 
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 16:11
shasha, nabavila sam sveznjic suhe lavande u satoru u tkalcicevoj (original viska, mmm cijeli stan mirise).
 
u proljece te definitivno kontaktiram pa mi pojasnis kako sto posaditi, uzgojiti i mrak ;) super :) pitala sam za kadulju, no kadulju svi imaju samo kao caj ili tinkturu, nitko ne prodaje biljku kao biljku (cijelu) :(
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,352 sekundi.