Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Macfadyena unguis-cati
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Macfadyena unguis-cati

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Macfadyena unguis-cati
    Objavljeno: 28 Prosinac 2009 u 23:12

 Može li mi netko pomoći: gdje naći ovu biljku i nešto više o njoj. Znam da je penjačica i ima žute cvetove, vrlo je lijepa!
Hvala!


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 08:02
Mira, imam je ja, donijela sam je sa Sicilije prije 6 godina. Raste kao luda, ali mi jos nikad nije cvjetala. Imala sam ih desetak po pitaricima, i sve sam to eliminirala. Ostavila sam jos jednu veliku, jos ovu sezonu, ako ne procvate, eliminirat cu i nju.l
Svojevremeno sam podijelila desetine sjemenki na mnoge strane, i nitko mi nije javio da mu je procvala, ali mnogima raste dobro.
 
Jos nesto, u jednom vrtu u Splitu ima jedna stara, stara, pratim je vec godinama, samo jednom sam na njoj vidjela cvijet i to tek tu i tamo poneki.
Iz svega ovoga savjetovala bih ti da ne gubis vrijeme na ovu biljku. 
 
Naprotiv, na Siciliji sam uzela sjeme sa jedne ograde koja je bila doslovce prepuna sjemenih cahura, dakle i cvijeta.  Nesto joj ovdje ne odgovara.l
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 18:56
 
 Draga nbjelovu, ¸obzirom da sam iz Rijeke, neznam što bi to značilo za cvatnju ove biljke. Ako dođem do sjemena, probat ću i ja a ako ne procvate eliminirat ću je kao i ti. Nisam pročitala kakvo mjesto ona " voli" ali ću je pokušati staviti u dosta zaklonjeno mjesto, međutim kod nas je i dosta toplo pa tko zna kako će napredovati. Hvala na " upozorenju" jer  znam da su neke biljke vrlo komplicirane i teške...!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 17:40
Ja sam nedavno kupila sjeme ove biljke na stranici aukcije.hr.
Prvi put ću je ovo proljeće uzgajati. Pročitala sam o njoj da je u dosta zemalja proglašena korovom, npr. Novom zelandu, jer tamo raste kao luda. 
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 21:04
 
 Nadam se da ćeš imati sreće i da će ti cvasti. Želim ti to od srca a napiši nešto kada nikne i poslikaj je.. Probat ću i ja tamo kupiti sjeme, već sam nešto naručila. Koji je prodavač za biljke tvoja preporuka na aukcije.hr? Ja sam relativno nova i tamo..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 21:43
Navedeno sam sjeme kupila od Parviflore, a kupujem i od Kristin, obje prodavačice mogu preporučiti. A ja sam Xena13Wink
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 22:13
Zelim vam objema mnogo srece!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 22:15
Hvala! Čim nikne i poraste otvaram temu u penjačicamaSmile
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 22:48
 
 Xena13,  upravo sam pregledavala vaše biljke i sjeme na aukcijiThumbs%20Up! Možda ću nešto i naručiti i preuzeti ako ste mi u bliziniWink!
Baš mi je drago!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2010 u 15:27
Silver K, gdje se ti nalazis?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2010 u 17:01
Ja sam iz okolice Čakovca.
Našla sam podatak da ova biljka podnosi do -7, znači kod mene mora biti u tegli. Idem otvoriti temu o biljkiSmile
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.