Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta je OVO???
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta je OVO???

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šta je OVO???
    Objavljeno: 03 Siječanj 2010 u 16:11
Podsjeća na božićni kaktus, ali on ne radi ovu šibu. Evo niknule su mu 4, najviša ima već oko metra, čini mi se da ne misli još stati. U svakom slučaju, ova biljka je izvor čuđenja ali i veselja u našoj kući. LOL Prvi put vidimo ovako što. Što je najbolje ne znamo čemu te šibe služe jer nemaju po sebi nikakvog pupa, nekakve mladice, samo pokoja "dlačica".
Ajde pomozite i imenujmo ovo čudo.....

Hvala!!!!Smile






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2010 u 23:16
Epiphyllum, toplo mu je a nema dovoljno svjetlosti pa zato pušta te šibe, umjesto pravih listova.

Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 20:09
Eto ga!!!   Puno hvala!!!!  Thumbs%20Up
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 16:04
draga Semira,
imam jednako takav problem, pa me zanima jel mu taj izdanak nešto smeta za cvatnju ili nešto drugo, odnosno, da li sa taj izdanak možda treba odstraniti?
Također te molim da mi kažeš, da li ta vrsta epifila voli biti u manjoj ili prostranijoj tegli. Čula sam neke informacije da voli manje posude, pa eto da provjerim.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 20:10
Oni, kao i svi kaktusi, za cvjetanje traže zimski odmor, hladovanje i nezalijevanje. S obzirom da su pustili te grane, znači da su na toplijem, i zalijevani, a nemaju dovoljno svjetlosti. To će svakako utjecati na cvjetanje.
Gdje ga držiš?
Oni, inače, podnose dobro šišanje, tako da neće smetati da odsječeš tu granu. Kasnije bi svakako narušavalo lijep izgled.
Za veličinu posude ti mogu reći da ga moraš presađivati kako raste. Kao i sve druge biljke. Oni traže malo zemlje, pa vjerovatno otuda ta informacija. Ja svoj veliki presađujem svake tri godine, skratim ga svake godine po malo jer brzo rastu. U saksiji je promjera oko 20cm, i u njoj je već godinama.
I jako važno, ne voli pomjeranje.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 15:51

VanDiemenica,

Ovo sto ti imas je vrsta epifiliuma koja se jos zove kraljica noci. Cvate samo nocu, i cvijet traje samo jednu noc, i lijepo mirise. Cvate nekoliko puta godisnje, ako ima dobre uvjete.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 16:53
Pa mislim da nisi u pravu, ja imam kraljicu noći, identificiranu od Bešlića, tamo i kupljenu, to nije vrsta epifiliuma i izgleda sasvim drugačije, ali znam da mnogi sve kaktuse koji cvjetaju noću nazivaju tim prekrasnim imenom.
Prava "kraljica noći" je selenicerus grandiflorus , na žalost još nisam imala prilike vidjeti njezin cvijet.
 
Slažem se da je vrsta epifiliumai naravno da mu fali svjetlosti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 17:08
Kad je već netko otvorio ovu temu, mogla bi svoj problem staviti ovdje:
Ovom predivnom nihinom kaktusu otpadaju ovi izbojci sa strane. U kući je na oko 22 stupnja dosta blizu staklu, ne zaljevam ga.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 22:20
Ništa to nije to i njima otpada samo ja mislim ipak da je njemu toplo de stavi ga kod svoji vanjski vrata .tu je ledenije 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 08:55
Hvala ti, on i je kod vanjskih vrata u hodniku, ali možda sam pogriješila što sam ga uopće stavila unutra ove jeseni, druge godine radim staklenik za kaktuse, jer im baš ne paše u kući.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 18:39
za -trišu-
ovo je jedna od opuncija -opuncija subulata- i ovo otpadanje "zakržljalih listova"je normalna pojava za vrijeme mirovanja. temperatura prezimljavanja nebi trebala biti viša od 5C
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.