Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula orbiculata rosularis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula orbiculata rosularis

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Krasula - Crassula orbiculata rosularis
    Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 17:40
Lijepa sukulentna biljka, koju na prvi pogled ne bi svrstali u sukulente.

Ima izdužene listove koji nisu tako debeli kao kod većine sukulenata. Listovi formiraju rozetu koja je u sredini crvenkaste boje.
Cvjeta lijepim bijelo-krem cvjetovima, a cvijetne stapke su crvenkaste boje.

Lagano se razmnožava dijeljenjem i dosta brzo se širi.







Ovako izgleda sada (siječanj) -  pojavili su se pupovi


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 18:09
I meni je ovo jedna od dražih crasula. Cvjetala je lani u martu i evo sada je počela kao i ovo od Otok, iako nije tako atraktivna kao njena
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 18:15
Aaa, danas je smrcko bila kod mene i divila se toj biljčici. Naravno nisam joj znala reći ime, ai sam znala da mi je Triša dala.
U par mjeseci se toliko raširila da već mogu ponekom pokloniti mali izdanak.
Jedva čekam da procvate.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 11:17
To je jedina biljčica koja mi se nije primila (a dobila sam ju od Triše, čini mi se na jednom od riječkih kavica).
Jednostavno je istrulila (bez zalijevanja).
Izgleda jako dobro i nadam se da će mi je drage forumašice poslati ili prodati (prodavaonica na forumu - stavite cijenu i kupujem ju)Wink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 11:55
Bergenija, znam da ima Triša, ali od njene (sada moje) sam prije par minuta zapelcala smrcki - sad idem tebi spremiti !
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 13:31
Moja je isto obilna, pa neće biti problema za bergeniju ili još za nekoga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 16:48

iako je bila u zatvorenom pod umjetnim svjetlom ipak je odlučila cvjetati.

 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 17:34
Moja je čisto mala,mlada,dobila sam ju u ljeti,stoji na prozoru i procvala je!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 18:09
Ajme kolicka je i već ima cvjetak - super, dakle moju sam već nekoliko puta očerupala radi djeljenja .
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 19:24
Triša dobro si to riješila sa umjetnim svijetlom.    Tu ideju sa umjetnim svijetlom ću koristiti od sljedeće jeseni. Naravno pod uvjetom ako će me ova manija za sukulentima i dalje držati.

Cure vaše Krasule lijepo cvjetaju, ali Otok ima Krasulu na početku ove teme sa čudesnim cvijetom.    
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.