Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Laurentia axillaris - syn. Isotoma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Laurentia axillaris - syn. Isotoma

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Laurentia axillaris - syn. Isotoma
    Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 21:54
Na kontinentu se uzgaja kao jednogodišnja biljka jer ne podnosi zimu, a u toplijim krajevima se uzgaja kao višegodišnja biljka.

Uspijeva na sunčanom do polusjenovitom, zaklonjenom položaju.

Cvjeta od 6. do 9. mj. Cvijetovi mogu biti lavandaplave, roza ili bijele boje.
Ocvale cvijetove je dobro odrezivati da cvjetanje bude bujnije i duže traje. Dio cvijetova se može ostaviti za sjeme.

Traži hranjivo i propusno tlo.

Gnojiti jedanput tjedno gnojivom za cvjetnice.

Zalijevati redovito da zemlja uvijek bude lagano vlažna.

Razmnožava se sijanjem sjemena. Sjeme posijati krajem 2. mj. (klija 10 - 28 dana). Mlade biljke držati na 15 st. C. Aklimatizirane biljke posaditi u vrt ili cvijetnjake kada prođu proljetni mrazovi. Cvjetat će u 7. mj.
Ako se ima stakleničke uvjete može se posijati već u 10. mj. pa će onda cvjetati već u 5. mj.

Ova biljka je podesna za uzgoj u većim loncima, žardinjerama ili na rubovima gredica.

Ovo je moja laurencija u visećoj tegli (lijevo dolje)




Ovu sam posadila u tegli




Ovako izgleda kupljena iz rasadnika




Ovih boja mogu biti cvijetovi laurencije



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 22:27
Cimi, stvarno si imala pravo kada si rekla da si ju vidjela u mom vrtu, ali meni je tek na slike i riječ isotoma zazvonilo (znaš da sam rekla da sam slaba sa lat. imenima) ;) najbolje je to da sam sjeme skupila i poslala dalje, a sebi ga nisam ostavila i sad sam ga od tebe dobila LOL moja je bila posađena u vrtu i nije bila n približno tako bujna kao tvoja..bila je na sunčanom mjestu, ali joj očito nešto nije pasalo da bude tako lijepa
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 22:37
Ovu sam biljčicu i ja ljetos kupila u baumaxu na snjiženju i oduševila se njom Smile Držala sam ju u većoj tegli i stvarno je bujno cvala sve do mrazeva. Unutra nažalost nije ovu zimu preživjela u sobi, nije joj odgovaralo, ali sam skupila sjemenke, pa ću sijati na proljeće....Sad još samo roza boju još moram nabavitiTongue
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.