Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tko sam ja ???
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tko sam ja ???

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ninca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ninca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tko sam ja ???
    Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 12:23
Cry Pozdrav svim forumašima i biljoljupcima,ja sam ovdje nova i imam bezbroj pitanja...Naime imam tužnu priču,moja šogorica boluje od cerebralne paralize a njen svijet je cvijeće,kao i moj i to je žila kucavica koja nas povezuje.Naime ona je pred kojih 15 godina na dobro jutro hrv vidjela jednu biljčicu koju još nije pronašla,pa ja krećem u akciju al slike nemam...Confused
BILJKA JE SUKULENT,IMA STABLO KAO DRVCE A KROŠNJA JOJ JE NA TISUĆE SIĆUŠNIH LISTIĆA PA JOJ JE NAZIV  MAJKA TISUĆU DJECE(vjerojatno ima drugi naziv al koji?)Pozdrav svima iz VŽ Toplica Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 12:40
Želim ti srdačnu dobrodošlicu. Žao mi je zbog tvoje šogorice, ali vjerujem da će se naći netko tko je bolji stručnjak od mene pa će na osnovu opisa identificirati biljku, barem dok ne proneđeš sliku.
Lijepi pozdrav tebi i šogorici
            
Na vrh
v e s n a View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje v e s n a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 12:51
Dobrodošla.Žao mi je zbog tvoje šogorice, i izabrale ste najljepši mogući način za druženje.Nadam se da će ti nešto pomoći ovo ime koje sam našla googlajući po googleu - saxifraga . Napiši ovo ime na google i provjeri da li je to taj cvijet.Bit ću sretna zbog vas ako je to to. I moram na kraju reći da sam puno toga naučila zahvaljujući ovim divnim ženama na forumu. Pozdrav svima ! smile64
melody - dubrovnik
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 12:54
u ovoj temi http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2655&PN=1 se nalaze popisi kaktusa i sukulenata skupa sa slikama,mislim da je i tu sukulenat koji trazis na 1 ili 2 stranici ako je to taj sukulent. nadam se da sam bar malo pomogla
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 13:07
Pretpostavljam da je sukulent koji tražiš kalanchoe daigremontiana
Na vrh
ninca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ninca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 14:19
Smile hvala vam,bojala sam se da mi nitko neće odgovoriti,naime raspitivali smo se po mnogim cvijećarnama al ljudi su nas s podsmjehom gledali,naziv možda jest smiješan al tako su rekli u emisiji na tv-u.Nažalost nismo još pronašle...ako tko šta slično ima ili je vidio neka se oglasi...Thumbs%20Up
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 14:20
Mother of Thousends kažu Englezi.Točno je Otok pronašla.
Obitelj crassulla.
 
Family: Crassulaceae (krass-yoo-LAY-see-ee) (Info)
Genus: Kalanchoe (kal-un-KOH-ee) (Info)
Species: daigremontiana (day-ee-gree-mon-tee-AH-nuh) (Info)

Synonym:Bryophyllum daigremontianum
Synonym:Kalanchoe daigremontianum

Category:
Cactus and Succulents

Height:
36-48 in. (90-120 cm)

Spacing:
36-48 in. (90-120 cm)

 

Sun Exposure:
Sun to Partial Shade

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 16:44
To je ova biljka





Ja je imam, ali je u prilično lošem stanju jer je zimu provela vani.

Javi se na pp
Na vrh
v e s n a View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje v e s n a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 17:45
 Nemam pojma kako sam ja naišla na nesto deseto, ne zamjerite.Hvala Bogu da su tu guru-i . Opet pozdrav!Embarrassed
melody - dubrovnik
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 19:31

http://davesgarden.com/guides/pf/search.php?q

 

Ukuckaš latinski naziv i nađeš što treba.Jedino što moraš znati latinsko ime biljke ... i malo engleskog poslije (ono visina, širina, podneblje i sl.

Na vrh
ninca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ninca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 15:06
Confused morat ću vas razočarati al veli šogorica da to nije to,vjerojatno ni naziv nije točan kako je bilo rečeno kad je vidjela tu biljku.Znači jedino ako po opisu biljke zna netko ; DRVCE-STABLO I OKRUGLA KROŠNJA SA SIĆUŠNIM SJAJNIM ZELENIM LISTIĆIMA poput ovoga Tylecodon Tylecodon%20paniculatus
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 17:58
Da nije crassula ovata?
Na vrh
ninca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ninca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 22:54
Smile evo uspjela sam pronaći svoju biljčicu,riječ je o  crassula portulacaria afra ,sad molim pomoć gdje ju mogu pronaći,htjela bih obradovati šogoricu,ipak 20 godina ju traži...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.