Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Novopečena pitanja o tehnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Novopečena pitanja o tehnici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
Poruka
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 22:58
Evo zarazili ste i mene. Za sad samo čitanjem ovog foruma ali sutra idem u nabavku materijla i krećem. Imam ideju ali ne znam je sama ostvariti, tj. nisam našla odgovor na moje pitanje. Molim vas da mi pomognete sa savjetom.
Ovako... htjela bih na drvenoj ploči napraviti salvetne trake u crnoj i bijeloj boji, znači drvo se nebi vidjelo.
Dali u tom slučaju treba akrilna boja ili samo da lagano prebrusim ploču koja je obojana uljnom bojom ili???

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
GarageART! View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Lokacija: Zaprešić
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GarageART! Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 23:36
Pozdrav, nisam sigurna gdje bih postavila pitanje pa stavljam ovdje i nadam se da će neko škicnut.
Nisam nova u decoupagu ali ovo nisam nikad radila pa ne znam od kuda bih krenula.
Ovako imam jednu staru lampu i novi širm za nju koji bih željela ukrasiti..... kako mislim s kojim bojama ... akrilnim ili nekim drugim??? Pomozite !!!
Evo i slikica da vidite o čemu pričam

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/decoupage/lampa_za_izradu/66659.aspx -
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 22:57
Ja sam lampu bojala normalnim akrilnim bojama (fasadeksom ili nečim sličnim) jer je bila ogromna pa mi je bilo preskupo raditi s originalnim hobby bojama. Ljepila sam s običnim decoupage ljepilom (Art Potch) i lakirala sam lakom na vodenoj bazi (Chromos ili Swingcolor, ne sjećam se više s kojim točno ali uvijek koristim jednu od ove dvije vrste laka). I sve ok, zasada se dobro drži (radila sam ju pred jedno dvije godine).
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 22:46
Pozdravljam sve zaljubljenike u decoupage, jako mi se sviđa ova tehnika ali   nikako da nađem vremena da se tome posvetim. Savladala sam jednostavnije stavari i prošle godine kad je moja škola pripremala priredbu sa djecom sam radila decoupage na komadićima pločica probušenim na vrhu da se mogu objesiti na zid. Prodali smo sve pločice. i na taj način doprinijeli budžetu škole za kupnju ulaznih vrata. Danas smo završili mdf kutijice (poklon za mame). Djeca su bila oduševljena. Radovi su  bili baš lijepo urađeni s obzirom da su to desetogodišnjaci. Imam pitanje u vezi gliter ljepila. Može li se ono dodati drvofixu kao premaz?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.