Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć oko cvijeta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć oko cvijeta

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Sancho1983 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sancho1983 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć oko cvijeta
    Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 21:45
Poštovani

Molim Vas za pomooć u vezi jednog cvijeta koji sam dobio. Ne znam naziv cvijeta niti išta o njemu te Vas molim za pomoć.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 23:05

Smanji po mogućnosti sliku. Ovako, bar za mene je prepoznati nemoguća misija


Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sancho1983 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sancho1983 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 23:31
Pa zar niko ne zna o kojem je cvijetu rijeć CryCry
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 09:10
Po mom mišljenju to je Philodendron. Voli svjetlo, toplo mjesto ( ne na direktnom suncu ), ravnomjerno zalijevanje mlakom vodom te povremeno orošavanje listova. Ne voli premještanje ni propuh.
Lijepo izgleda kad ga se veže oko štapa sa bambusovim vlaknima.
 
Na vrh
zlatnadolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 30 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlatnadolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 21:52
Dijelim isto mišljenje, imam ga i ja nije nešto posebno zahtjevan dobro napreduje, puže oko štapa.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 23:17
Pozdrav cvjećo ljubcima.....ovo je jedna vrsta filodendrona nisam siguran dali znam latinsko ime,ali znam da se lako uzgaja i to isto kao i klasičan filodendron.Voli se penjati pa je poželjno da ima potporu štapa....Pozdrav
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 18:25
To ti je:točan naziv: philodendron wendlandii
Ova biljka treba puno topline i zato je uzgajaj u normalno loženoj sobi, budući da bi uspješno rasla treba vlažan zrak pa je trebaš svakodnevno prskati i to najbolje mlakom vodom također i korjenovu balu trebaš zalijevati mlakom vodom. Ona ti traži malo više gnojiva tak da je jedanput tjedno hraniš (običnim gnojivom.)
Razmnožava ti se reznicama, ali moraju u staklenik...
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 18:26
E ogroman je, nisam mogla a da ne dam neki komentar...
Želim ti svu sreću pri uzgoju i nadam se da će bit još toliki!!!
Sve u svemu prekrasan je.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.