Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pinus contorta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pinus contorta

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pinus contorta
    Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 23:28
Onaj tko voli borove naći će pravo zadovoljstvo u Pinus contorti i njegovim kultivarima.Tu se posebno ističe kultivar Pinus contorta 'Taylor's Sunburst'. To je bor koji potjera nove svijeće zlatne boje. Tada je njegov izgled fascinantan, zlatno žuta boja novih iglica izrazito je naglašena prema tamno zelenim iglicama prošlogodišnjeg rasta. Kako dani postaju sve duži i topliji bor počinje svoju proizvodnju klorofila i uskoro se ta bikolornost izgubi.Vjerojatno je ta promjena boje prirodna obrana mladih izbojaka protiv sunca.Tko je pogledao Slide Shov od Isely Nursery mogao je tamo zapaziti taj lijepi i zanimljivi bor. Bor pokušavam već duže vremena nabaviti. Ako netko zna za nekoga tko ga prodaje ili uzgaja za prodaju bio bi vrlo zahvalan za tu informaciju.



. . . . .
Isely Nursery dozvoljava skidanje slika i Slide Shov-a
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 17:09
Evo još nekoliko slika Pinus contorte kroz godišnja doba i njegov izgled „on the cloud „.

..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 20:49
Baš je prekrasan, ovaj kontrast boja je fantastičan. Clap
život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 21:10
smile39to bi jaaaaa.Ajme,Pinus,moramo u potragu.
Pitat ću ja u našoj vrtlariji,oni znaju svašta nabaviti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 00:03
U »mojoj« sve zeleno . Kada pitam za takvo nešto gledaju me kao da sam pao sa Marsa! Nešto imaju svoj uzgoj a nešto preprodaju. Pitam ih zašto ne prodaju samo cvijeće crvene boje ako već inzistiraju da prodaju samo zelena četinjače. Mislim da je takova situacija po cijeloj Hrvatskoj. Premalo smo inovativni.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.